Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1372
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gubi ich alkohol

Sobota, 12 sierpnia 2023, 9:51
Aktualizacja: 11:53
Autor: red
Świdnica: Gubi ich alkohol
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 4–10 sierpnia 2023 roku.

04.08.20223r. godz.12.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego mężczyzny na wózku inwalidzkim, z opuszczonymi spodniami spożywającego piwo w Rynku. Na miejscu strażnicy zastali byłego podopiecznego schroniska dla bezdomnych. W obecności funkcjonariuszy mężczyzna doprowadził się do porządku i opuścił miejsce interwencji. Nie oczekiwał żadnej pomocy.

04.08.2023r. godz.20.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, prawdopodobnie nietrzeźwego, leżącego na chodniku przy ulicy Langiewicza. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Z mężczyzną w wieku około 70 lat nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Nietrzeźwy został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

04.08.2023r. godz.22.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny na wózku inwalidzkim przebywającego w Rynku. Osoba ta zsunęła się z wózka i leżała na bruku. Strażnicy podnieśli niepełnosprawnego i umieścili go na wózku. Zaoferowano mu pomoc, łącznie z przewiezieniem do schroniska dla bezdomnych gdzie wcześniej przebywał. Niestety mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

05.08.2023r. godz.16.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch dziewcząt usiłujących zsunąć z podestu dwa maszkarony z ulicy Wewnętrznej. Rzeźby te ważą ponad 100 kilogramów każda i oczekują na renowację. Upadek z podstawy mógłby spowodować uszkodzenie rzeźb a co gorsze zagrażał bezpieczeństwu nieletnich. Niemal natychmiast na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusz przeprowadzili rozmowę dyscyplinującą z nieletnimi uświadamiając im zagrożenie na jakie się naraziły.

05.08.2023r. godz.23.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Riedla. Na miejscu patrol straży miejskiej zastał zespół pogotowia ratunkowego. Medycy stwierdzili, że kobieta nie wymaga pomocy lekarskiej i odjechali. Strażnicy zaoferowali udzielenie osobie tej pomoc, jednak kategorycznie odmówiła i oddaliła się z miejsca interwencji.

06.08.2023r. godz.19.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy osób spożywających alkohol przy jednym ze sklepów na ulicy Kunic. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze wyjaśnili przyczynę interwencji i ukarali mandatami karnymi trzy osoby.

06.08.2023r. godz.23.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny z wózkiem inwalidzkim, leżącego na ziemi za przystankiem komunikacji publicznej przy Placu Wolności. Skierowani na miejsc strażnicy podnieśli mężczyznę i umieścili go na wózku. Po raz kolejny mężczyzna odmówił przewiezienia do schroniska dla bezdomnych, gdzie powinien przebywać. Mężczyzna regularnie nadużywa alkoholu i z tego powodu nie może i nie chce przebywać w schronisku.

08.08.2023r. godz.6.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy boksie śmietnikowym na ulicy Riedla. Na miejscu strażnicy zastali znanego z licznych interwencji Artura S., osobę bezdomną. Obok leżała pusta butelka po denaturacie. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Nietrzeźwy został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

09.08.2023r. godz.11.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary aresztu, przebywającego w poczekalni dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy w celu odbycia zasądzonej kary.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group