Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gwałt i molestowanie nastoletnich zawodniczek – 8 lat to za mało według prokuratury

Niedziela, 8 maja 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:56
Autor: KO
Świdnica: Gwałt i molestowanie nastoletnich zawodniczek – 8 lat to za mało według prokuratury
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy taką karę uznała za rażąco niską. Za molestowanie seksualne dwóch małoletnich zawodniczek piłki ręcznej (wówczas 13 i 14–letniej), w tym za podstępne doprowadzenie młodszej z nich do odbycia stosunku płciowego (czyli za gwałt) sąd skazał Stanisława S. na karę łączną 8 lat pozbawienia wolności i orzekł środek karny w postaci 10–letniego zakazu wykonywania zawodu nauczyciela oraz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem i edukacją małoletnich.

Trener juniorek młodszych świdnickiego klubu sportowego został skazany w czwartek, 31 marca. Sąd uniewinnił oskarżonego od trzeciego zarzuconego mu przez prokuratora czynu, polegającego na tym, że w czerwcu 1998 r., będąc nauczycielem w zespole szkół zawodowych w Strzegomiu, na terenie tej placówki podstępnie usiłował doprowadzić małoletnią wówczas uczennicę innej szkoły do obcowania płciowego, umawiając się z nią pod pozorem ułatwienia jej kariery jako modelki. Skazany został za to, że w 2009 r. doprowadził swoje podopieczne zawodniczki do poddania się czynnościom seksualnym pod pozorem przeprowadzenia badań ich ciała, aby sprawdzić, czy należy im podać testosteron – którego źródłem miało być jego nasienie.

- W tym zakresie wyrok został oceniony przez oskarżyciela publicznego jako niesłuszny – ocenia prokuratura. - Jako niesłuszne oceniono także rozstrzygniecie sądu w zakresie wymierzonej oskarżonemu kary pozbawienia wolności, którą uznano za rażąco niską. Prokurator na rozprawie wnosił o wymierzenie wobec Stanisława S. kary łącznej 15 lat pozbawienia wolności. Wobec powyższego oskarżyciel publiczny wywiódł od wyroku apelację do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15, za dopuszczenie się wobec takiej osoby innych czynności seksualnych oraz za doprowadzenie do poddania się takim czynnościom (za tzw. molestowanie seksualne) grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Za zgwałcenie (doprowadzenie m.in. podstępem do obcowania płciowego) małoletniego poniżej lat 15 grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:
* Trener–pedofil Stanisław S. skazany na 8 lat za zgwałcenie i molestowanie nastolatek, czwartek, 31 marca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group