Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gwałtowne burze i nawałnice – miejskie służby w gotowości

Wtorek, 27 maja 2014, 13:25
Aktualizacja: 13:26
Autor: red.
Świdnica: Gwałtowne burze i nawałnice – miejskie służby w gotowości
Fot. archiwum
Stałe dyżury, w razie potrzeby gotowość do szybkiej interwencji – miejskie służby przygotowują się do trudnej sytuacji pogodowej, która została zapowiedziana przez synoptyków na wtorek i ma potrwać do czwartku włącznie (26–29 maja).

Sytuacja wygląda poważnie, dlatego dmuchając na zimne zorganizowaliśmy spotkanie osób odpowiedzialnych w mieście za szybkie reagowanie. Wszystko po to, byśmy byli przygotowani na ograniczenie skutków ewentualnych zniszczeń, a mieszkańcy mogli liczyć na wsparcie – wyjaśnia wiceprezydent Ireneusz Pałac.

Według prognoz nad Dolnym Śląskiem mogą pojawić się silne nawałnice, wraz z gradem i bardzo intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Miejskie służby postawione są w stan gotowości. W razie potrzeby dostępnych jest kilkanaście tysięcy worków i „od ręki” 200 ton piasku.

Apelujemy do mieszkańców o zabranie z parapetów lub balkonów przedmiotów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo oraz przestawienie samochodów z miejsc, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie np. drzewa.

Prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności oraz o przekazywanie informacji o ewentualnych podtopieniach, czy też innych sytuacjach awaryjnych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świdnicy – tel. 74 851 88 77 lub Straży Miejskiej – tel. alarmowy 986.

(Stefan Augustyn UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group