Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Gwiazda Afganistanu” po raz drugi dla Marty Staworowskiej

Niedziela, 8 czerwca 2014, 10:40
Autor: red.
Strzegom: „Gwiazda Afganistanu” po raz drugi dla Marty Staworowskiej
Fot. UM Strzegom
Za nienaganną służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym poza granicami kraju Marta Staworowska została po raz kolejny odznaczona „ Gwiazdą Afganistanu”. Uroczystego odznaczenia, nadanego postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” dokonano 4 czerwca w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Odznaczenie wręczył ppułkownik Krzysztof Kowalski, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, w asyście Zbigniewa Suchyty, burmistrza Strzegomia oraz Tadeusza Wasyliszyna, przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. - Przypadł mi zaszczyt wręczyć pani odznaczenie „Gwiazda Afganistanu” po raz kolejny – powiedział ppłk dypl. Krzysztof Kowalski, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku. I dodał żartując: – Powinna mieć Pani u nas kartę stałego Klienta. Już po raz trzeci się tutaj spotykamy.

Marta Staworowska, strzegomianka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz architektury krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym, członek Zespołu Odbudowy Prowincji podczas X i XI zmiany polskiej misji stabilizacyjnej w Afganistanie została odznaczona 14 marca 2013 r. w Urzędzie miejskim w Strzegomiu medalem Non-Artikle 5 ISAF, przyznanym przez NATO za niegnaną służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym poza granicami kraju oraz „Gwiazdą Afganistanu” w dn. 25 września 2013 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu. Wtedy powiedziała: - To odznaczenie, podobnie jak poprzedni medal Non-Artikle 5 ISAF, znaczy dla mnie dokładnie to samo, czyli jest to dla mnie pamiątka z tego okresu w moim życiu, z mojej pracy na misji. Nie traktuję tego zbyt górnolotnie, ani też nie odejmuję znaczenia. Gratulacje Pani Marto!

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group