Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gwiazdy na deskach świdnickiego teatru

Wtorek, 21 grudnia 2010, 18:13
Aktualizacja: 18:19
Autor: KO
Świdnica: Gwiazdy na deskach świdnickiego teatru
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Było ich w mijającym roku całkiem sporo. Aktorów i reżyserów przyciągnął kolejny Festiwal Reżyserii Filmowej, ale też projekty Świdnickiego Ośrodka Kultury – Alchemia Teatralna i Rzeźnia Poetycka. W ramach tej ostatniej mogliśmy oglądać Jarosława Kałuckiego i Marka Siudyma czytających świąteczne wiersze.

W tym roku ŚOK po raz pierwszy zrealizował projekt Alchemia Teatralna. I pierwszy raz udział w jednym przedsięwzięciu wzięło kilka pokoleń – od nestorów po adeptów sztuki aktorskiej.

- Alchemia Teatralna nie mogłaby istnieć bez magów teatru, do których niewątpliwie należy wybitny teatrolog, profesor Mirosław Kocur - mówi Halina Szymańska, pomysłodawczyni i koordynatorka Alchemii. - Charyzmatyczny wykładowca aż czterokrotnie w ramach projektu otwierał wielką księgę historii teatru dla wiernych słuchaczy jego prelekcji: Teatr na wyspie Bali" (6 marca), "Teatr w Indiach" (24 kwietnia), "Teatr w Japonii" (29 maja) oraz "Źródła Teatru" (2 października).

O swoich początkach z teatrem podczas spotkań z publicznością opowiedzieli: Jan Peszek (19 kwietnia), Magdalena Różczka (24 maja), Mateusz Damięcki (8 października) i Anna Dymna (15 listopada).

Rzeźnia Poetycka na świdnickim rynku artystycznym istnieje dłużej. W tym roku ściągnęła do naszego miasta m.in. Katarzynę Krzanowską-Peszek, Juliusza Chrząstowskiego, Adama Ferency, Olgierda Łukaszewicza oraz Jacka Kałuckiego i Marka Siudyma. W naszej fotogalerii sobotni Salon Poezji z dwoma ostatnimi z wymienionych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group