Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gwiezdne Wojny w Galerii Victoria zakończone

Wtorek, 2 lipca 2013, 10:07
Aktualizacja: 23:45
Autor: Michalina
Wałbrzych: Gwiezdne Wojny w Galerii Victoria zakończone
Fot. red.
29 i 30 czerwca Galeria Victoria zamieniła się w galaktykę Gwiezdnych Wojen– odbyło się tam duże wydarzenie, które było frajdą dla miłośników sagi „Star Wars”. Przez cały weekend na widzów czekało mnóstwo atrakcji– spotkanie z bohaterami „Gwiezdnych Wojen”, konkursy z nagrodami, wystawy, efektowne pokazy (podczas których można było nauczyć się, jak zostać wojownikiem Jedi i poczuć napięcie u boku Lorda Vadera). Jednym słowem organizatorzy zabawy – Galeria Victoria oraz Studio Magma, dali z siebie wszystko, by każdy młodszy i starszy widz mógł stanąć po dobrej stronie mocy.

Ponad dwadzieścia postaci z filmu, które towarzyszyły klientom centrum handlowego przez cały weekend, wspólnie z nimi zdjęcia i wymiana opinii dotyczących geniuszu George’a Lucasa. Konkursy plastyczne, strzelnica, nauka władania mieczem świetlnym, pościg za bohaterami „Star Wars”, turniej gier na konsolach i inne rywalizacje dla dzieci, gdzie każdy miał szansę zdobyć nagrodę w postaci gadżetu z filmu. Wystawy kolekcji związanych z „Gwiezdnymi Wojnami”, robiące ogromne wrażenie modele okrętów z „Gwiezdnych Wojen” autorstwa braci Adama i Marka Kuleszów, Katarzyny Anuszewicz-Kuleszy oraz Krzysztofa Wilczyńskiego, figury Staw Wars z kolekcji Rafała Kuli a także modeli wykonanych z klocków Lego Kamila Domagalskiego- wszystko to w miniony weekend w Wałbrzychu.

-Mamy dzisiaj bardzo wielu widzów, zainteresowanie jest ogromne, a radość, którą przynosi ludziom bezpośredni kontakt z bohaterami ulubionej sagi jest jeszcze większa i to jest nasz największy sukces- mówiła o imprezie Magda Legierska ze Studia Magma, jedna z głównych organizatorek różnych wydarzeń w Galerii Victoria.

-Ten event daje nam przekonanie, że ludzie chcą, abyśmy dalej coś dla nich przygotowywali- dodaje Violetta Arendarczyk, również ze Studia Magma- Nie jest to nasza pierwsza impreza i już obiecujemy- nie ostatnia!

Na wydarzenie przyjechali pasjonaci „Gwiezdnych Wojen” z całej Polski- mowa zarówno o wystawcach kolekcji, osobach przebranych za postacie z sagi, jak i o widzach. Byli goście miedzy innymi z Elbląga, Bydgoszczy, Torunia, Wrocławia, spod Warszawy, z Gdańska, Poznania- z Toruńskiego Imperium Star Wars, z Force Squadron, z Polskiej Społeczności Mandalorian Manda’ Yaim, Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen oraz Legionu 501.

- Gdy byliśmy dziećmi i byliśmy zafascynowani „Gwiezdnymi wojnami”, to nikt czegoś takiego nie robił, a na pewno robi to wrażenie, kiedy się widzi coś takiego będąc dzieckiem. Dlatego uważamy, że warto to robić dla przyszłych
pokoleń, żeby ta fascynacja „Gwiezdnymi Wojnami” nie zaginęła, żeby ludzie o tym pamiętali. I jak widać to się przyjmuje i ma wzięcie -wyjaśniają Radek Vader Dolatowski i Krystian Iwańczak- Obi-Wan z organizacji Force Squadron, która liczy dziewięć osób z całego kraju i która swoją obecnością uświetniła wałbrzyską imprezę. Uczestniczą oni w tego typu wydarzeniach, konwentach science fiction, a przede wszystkim są prawdziwymi fanami i znawcami „Star Wars”- Gwiezdne wojny to machina, która się nie zatrzymuje, to jest tak rozbudowany świat, że każdy może coś nowego dodać, a niedługo wyjdzie kolejna trylogia. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie, ale temat nie przycicha, więc i nasza działalność trwa.

Inwazja „Gwiezdnych Wojen” na Galerię Victoria niestety już się zakończyła, ale bez wątpienia wałbrzyszanie zapamiętają to spotkanie na długo. Tak samo, jak animatorzy, bo jak mówili członkowie Force Squadron: To był strzał w dziesiątkę!

Specjalne podziękowania dla Muzeum w Wałbrzychu, Media Markt i KFC w Galerii Victoria

WIĘCEJ FOTO:
Gwiezdne Wojny w Galerii Victoria zakończone

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group