Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Hala już gotowa

Poniedziałek, 18 lipca 2022, 11:50
Autor: red
Strzegom: Hala już gotowa
Fot. UM Strzegom
Dobiegła końca kilkumiesięczna przebudowa i remont hali widowiskowo–sportowej oraz siłowni i sali fitness na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. W piątek 15 lipca br. obiekt oddano do użytku.

Wykonawcą modernizacji hali był Zakład Budowlany Instalatorstwo Sanitarne, Co, Gaz Andrzej Mirek z Dzierżoniowa. Prace trwały od 8 grudnia 2021 r.

Główna zmiana polegała na przebudowie oddzielnych do tej pory sal do siłowni i boksu, które zostały połączone. Salka fitness na górze została powiększona i zamieniona na typowe pomieszczenie do ćwiczeń (bez żadnych urządzeń). Największe pomieszczenie na terenie hali zostało częściowo zmodernizowane. Duże zmiany zaszły w systemach zasilania, dzięki czemu poprawiono m.in. jakość nagłośnienia. Dodatkowo został zamontowany taki sam system komputerowy jak na Delfinku. Dzięki temu osoby, które korzystają z karnetów na krytej pływalni, mogą korzystać z tych samych karnetów do wejścia na obiekt.

- Hala - trzeba obiektywnie przyznać - prezentuje się okazale. W zgodnej opinii fachowców sprzęt zakupiony do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych jest bardzo profesjonalny i należy do najlepszych na Dolnym Śląsku - podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. - Dziękuję prezesowi zarządu spółki OSiR Sp. z o.o. w Strzegomiu - Pawłowi Mosórowi za pieczę nad inwestycją, zaś wykonawcy i inspektorowi nadzoru za świetnie wykonaną robotę - dodaje.

Całkowita wartość przebudowy i remontu hali sportowej wyniosła 2,138 mln zł, zaś dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - 686,4 tys. zł. Władze naszego miasta dziękują administracji rządowej za wsparcie finansowe tej inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group