Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Hala prawie gotowa

Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 10:32
Aktualizacja: 10:35
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Hala prawie gotowa
Fot. użyczone
Gorąco i pracowicie jest na jednym z największych placów budowy w Świebodzicach, które realizuje samorząd. Zespół Szkół Integracyjnych w Cierniach rośnie i zmienia się w oczach. Obok nowego budynku dydaktycznego, który oddano do użytku rok temu, stoi sala gimnastyczna, w której trwają prace wykończeniowe.

Przylegający do budynku stary obiekt szkolny właśnie zyskuje nową elewację, nawiązującą do architektury całości kompleksu. Wewnątrz prowadzone są prace murarskie, wymieniono instalacje, niektóre klasy są już w pełni gotowe i pomalowane, w łazienkach i toaletach położone zostały płytki.

Sala gimnastyczna z półokrągłym dachem robi wrażenie przestrzennym wnętrzem. – Po zakończeniu całej inwestycji dzieci będą miały naprawdę doskonałe warunki nie tylko do nauki, ale rekreacji, uprawiania sportu, rozwijania własnych pasji – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Warto dodać, że realizacja tak dużej inwestycji odbywa się w rekordowym tempie. Symboliczną łopatę na placu budowy wbito zaledwie w październiku 2009 roku, a całość zadania była przewidziana do końca 2012 roku. Tymczasem kompleks ma zostać oddany do użytku w listopadzie tego roku, czyli niemal o rok szybciej. Wartość tej inwestycji to ponad 6 mln złotych, wyposażenie całości pochłonie, według szacunków, kolejny milion złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group