Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Hala sportowa w Goczałkowie

Wtorek, 23 lipca 2013, 8:10
Autor: red.
Goczałków: Hala sportowa w Goczałkowie
Fot. UM Strzegom
W Goczałkowie powstaje hala sportowa, która ma się przyczynić do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców sołectwa, ale nie tylko.

Hala sportowa ma służyć zarówno mieszkańcom wsi, jak i pobliskich sołectw. Dzięki powstaniu tego obiektu dzieci z okolicy będą mogły prawidłowo rozwijać się fizycznie i zrównane zostaną warunki rozwoju dzieci w mieście i na wsi. Inwestycja jest o tyle ważna, iż hala sportowa w Strzegomiu jest bardzo przeładowana, a obiekt, który powstaje w Goczałkowie ma w jakimś stopniu odciążyć ten istniejący w naszym mieście.

Zadanie jest dofinansowane w kwocie 1,4 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej". Całkowity koszt inwestycji, wykonywanej przez PRE-Fabrykat Sp. z o. o. z Miłkowa, wynosi około 3,2 mln zł.

- Jestem bardzo zadowolony z realizacji tego projektu. Firma pracuje bardzo solidnie i wierzę w to, że zgodnie z obietnicą hala zostanie oddana do użytku w grudniu tego roku. Budowa jest dobrze zorganizowana, wiele prac jest wykonywanych równocześnie, a co najważniejsze solidnie - informuje Stefan Dudyk, sołtys wsi. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać oddania obiektu do użytku. Hala budzi zainteresowanie. Podczas prowadzenia prac pojawił się problem odprowadzenia wód opadowych jednak został on szybko i skutecznie rozwiązany.

- Staramy się o wykonanie ścieżki dla pieszych, od szkół do hali. Droga, przy której powstaje budynek jest bardzo ruchliwa i ze względów bezpieczeństwa zależy nam na poprowadzeniu chodnika do szkół, który zapewni bezpieczne dotarcie do obiektu. Za halą powstaje parking, który zapewni możliwość pozostawienia pojazdów zmotoryzowanym turystom i dotarcie do niej nawet z najodleglejszych zakątków gminy - dodaje Stefan Dudyk, sołtys wsi.

Mieszkańcom wsi zależy na tym, by hala została oddana do użytku jak najszybciej. Będzie to miało duży wpływ na dzieci i młodzież. We wsi jest około 400 młodych ludzi i dlatego pojawiła się potrzeba realizacji tak dużej inwestycji. Zapobiegnie to w pewnym stopniu wandalizmowi, który przejawia się na terenie sołectwa. Do hali przylegają duże obszary wolnego, niezagospodarowanego terenu. Powstała propozycja, aby na tych terenach stworzyć korty do tenisa ziemnego. Na razie powyższe plany to tylko sfera marzeń i pragnień, jednak wszyscy liczą na to, że może uda się coś zdziałać w tym kierunku. Mieszkańcom tak bardzo spodobała się inwestycja, która dosłownie rośnie w oczach, że powołano do życia Szkolny Klub Sportowy, dla którego został już zakupiony sprzęt treningowy oraz stroje sportowe. Czekamy zatem z niecierpliwością na pierwszy mecz międzyszkolny rozegrany na nowej hali. Puchar już czeka na zwycięzców.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group