Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Halowa piłka królowała w Witoszowie Dolnym

Wtorek, 5 marca 2019, 12:32
Aktualizacja: Środa, 6 marca 2019, 12:34
Autor: red
Witoszów Dolny: Halowa piłka królowała w Witoszowie Dolnym
Fot. Gmina Świdnica
W sobotę 2 marca w hali sportowej w Witoszowie Dolnym osiem drużyn walczyło o puchar wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica Arkadiusza Piasecznego. Sportowa rywalizacja w halowym turnieju piłki nożnej trwała do ostatnich sekund, a o pierwszym miejscu na podium zdecydował zwycięski gol wykonaniu drużyny Dabrobau.

Do zawodów przystąpiły drużyny LKS Bystrzyca Górna, Dabrobau Makowice, LKS Kłos Lutomia Dolna, LKS Orzeł Witoszów, Herkules Bojanice, Sołectwo Opoczka, Sołectwo Jakubów oraz drużyna Aresztu Śledczego w Świdnicy. Turniej rozpoczął radny Arkadiusz Piaseczny który przywitał wszystkich zawodników, kibiców i gości oraz podziękował gminie Świdnica, GLKS Świdnica oraz firmie DABROBAU za współudział w organizacji zawodów.

Po wielkich emocjach związanych z rozgrywkami w grupach wyłoniono półfinalistów. Dabrobau Makowice, Kłos Lutomia, Herkules Bojanice, LKS Bystrzyca Górna. W półfinałach doszło do sensacyjnej niespodzianki. Faworyzowana drużyna z Bystrzycy Górnej uległa Herkulesowi z Bojanic i tym samym Bojanice, jako pierwsza z drużyn zameldowała się w finale. W drugim meczu Makowice długo remisowały z Lutomią. Jednak zespół Dabrobau strzelił bramkę na wagę zwycięstwa. W meczu o trzecie miejsce doszło do rzutów karnych w których egzekwowaniu okazał się lepszy zespół z Lutomi. W wielkim finale do ostatniej minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Na 30 sekund przed końcem meczu Dabrobau Makowice strzeliły zwycięską bramkę tym samym wygrywając cały turniej.

Zespoły nagrodzono pamiątkowymi pucharami i upominkami dla najmłodszego uczestnika turnieju oraz króla strzelców. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie, wysoki poziom i grę fair play. Zapewniam, że podobne turnieje będą odbywać się cyklicznie – podkreślał Arkadiusz Piaseczny, wiceprzewodniczący Rady Gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group