Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Harcerska Akademia Policyjna”

Sobota, 30 lipca 2016, 8:20
Autor: red
Świdnica: „Harcerska Akademia Policyjna”
Fot. KPP Świdnica
W ramach realizacji programu prewencyjnego „Harcerska Akademia Policyjna”, funkcjonariusz ze świdnickiej jednostki kilkukrotnie spotkał się z uczestnikami obozu harcerskiego w Niesulicach.

Poruszano m.in. tematy bezpiecznego, letniego wypoczynku, czy zasady zachowania w przypadku zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Omawianie kwestii bezpieczeństwa nad wodą uzupełniło pojawienie się łodzi policyjnej.

„Harcerska Akademia Policyjna” to program prewencyjny realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy we współpracy ze świdnickim Hufcem ZHP. Spotkania realizowane w ramach tego programu miały miejsce w harcerskiej bazie obozowej w Niesulicach. Brali w nich udział uczestnicy obozu, a prowadził je nadkom. Robert Topolski – specjalista ds. prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Poruszano m.in. następujące tematy:

- bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku;
- bezpieczeństwo osób podczas przebywania nad wodą (skoki do wody, prądy wodne, zakaz kąpieli, poruszanie się po wodzie żaglówkami, pontonami i in.);
- dyscyplina i regulamin w harcerskiej Bazie Obozowej Hufca Świdnica w Niesulicach;
- niebezpieczne rośliny, które rosną w lesie i na terenach zielonych (m.in. „barszcz sosnowskiego”);
- środki odurzające („dopalacze”) w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (przestępstwo posiadania, rozpowszechniania, produkcji i przemytu).

W związku z wydarzeniami o charakterze terrorystycznym, które miały miejsce w ostatnim czasie we Francji oraz w Niemczech, podczas spotkań z młodzieżą poruszano również tematykę dotyczącą zachowania się w takich sytuacjach, mogących wystąpić w miejscach publicznych (szkoła, dworce, lotniska, itp.):

- napastnik z bronią lub ładunkiem wybuchowym;
- wzięcie zakładników,incydent bombowy, zauważenie „dziwnego” bagażu pozostawionego w miejscu publicznym;
- zachowanie się po detonacji ładunku wybuchowego.

Niewątpliwą atrakcją „Harcerskiej Akademii Policyjnej”, zorganizowaną w ramach omawiania bezpieczeństwa nad wodą i na wodzie, było pojawienie się łodzi policyjnej. Uczestnicy kursu i obozu żeglarskiego mogli porozmawiać z policjantami na co dzień poruszającymi się takim sprzętem, a nawet zasiąść za sterami policyjnej motorówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group