Czytających: 1237

Wałbrzych: Herbapol wytrzymał

Niedziela, 18 października 2020, 17:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2020, 10:02
Po 45 minutach meczu klasy A, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych prowadził 2–1 z Herbapolem Stanowice, ale to goście w drugiej odsłonie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30. minucie po golu Rosińskiego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Makowski, ale gola do szatni dla miejscowych zdobył Grabowski i po 45 minutach było 2-1. W drugiej odsłonie strzelanie bramek zaczęło się na 25 minut przed końcem spotkania. Do remisu doprowadził Stolarz, a po kilku następnych minutach Herbapol prowadził po trafieniu Lesińskiego. Gola na 2-4 zdobył ponownie Stolarz, ale Nowe Miasto odpowiedziało trafieniem Gębskiego. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale to goście w doliczonym czasie gry zadali decydujący cios i zdobyli 5 gola, którego autorem został Kuczma.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Herbapol Stanowice 3-5 (2-1)

Górnik: J.Raciniewski - M.Ilski, Błaszczyk (65' Jankowski), Fedycki, Gawron (80' Matuszko), Gębski, Grabowski, Rosiński, Sidor, Szydłowski, Wodnicki

Herbapol: Ślęczkowski - Borys (34' Lesiński), Stolarz, Żybura (90' Kuszaj), Białecki, Makowski (60' Kuczma), Matuszak, Maziarz, Pospiszyl, Więcław, Żmijewski (46' Więcław).