Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Historia świdnickiej kultury

Poniedziałek, 25 września 2023, 11:27
Autor: red
Świdnica: Historia świdnickiej kultury
Fot. UM Świdnica
Opowieść o 75 latach świdnickiej kultury.

Na rynku literackim pojawiła się wyjątkowa pozycja książkowa - „Świdnica. Pejzaż kulturalny 1945-2020”. Jej autorami jest tandem świdnickich polonistów: Mariola Szaciło-Mackiewicz i Wojciech Koryciński. Zebrali oni i opisali bogactwo kulturowe miasta od czasów powojennych. Wspominają nie tylko miejsca, ale przede wszystkim wydarzenia, a także zespoły artystyczne, chóry, stowarzyszenia czy też kluby. Ukazują to, co przez te dziesiątki lat zapisało się na kartach historii Świdnicy.

- Twórcy tej monografii postawili sobie pewne granice – nie opisano życia artystycznego szkół czy też problematyki ochrony zabytków. Chcąc przedstawić temat w tak szerokim zakresie, książka z pewnością musiałaby się ukazać w kilku tomach. Ten prezentuje osoby, zjawiska, wydarzenia i instytucje, które w opinii twórców tego dzieła zapisały się w sposób znaczący w naszej lokalnej, najnowszej historii. Mam jednak nadzieję, że będzie ona początkiem większego projektu i natchnie kolejnych autorów do kontynuacji tematu – mówi prezydent, Beata Moskal – Słaniewska.

Promocja książki oraz spotkanie z autorami odbędzie się w piątek, 29 września o godz.18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida przy ul. Franciszkańskiej 18.

Książkę będzie można kupić już w czwartek, 28 września, podczas inauguracji sezonu kulturalnego 2023/2024. Tego dnia, a także podczas spotkania z autorami, będzie sprzedawana w promocyjnej cenie po 40 zł. Od 30 września publikacja dostępna będzie w sprzedaży w Informacji Turystycznej oraz w Muzeum Dawnego Kupiectwa, w regularnej cenie 65 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group