Czytających: 1697

Puchar Polski: Hokejowy wynik w Witkowe, porażka Polonii

Środa, 26 września 2012, 20:28
Aktualizacja: 20:29
Na I rundzie swoją przygodę z Pucharem Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych zakończyła III–ligowa Polonia Świdnica. Biało–zieloni przegrali na wyjeździe 3:5 z Gromem Witków występującym na co dzień w wałbrzyskiej klasie okręgowej.

Początek meczu był bardzo wyrównany, w 12. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Szymon Kloc, który soczystym strzałem pokonał Bęca, 4 minuty później znów mieliśmy jednak remis po dobrej akcji Klimczaka. Na kolejnego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 25. minuty, miejscowych kibiców uradował Liszka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron do zdecydowanych ataków ruszyli Poloniści, którzy mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki …, co z tego skoro szybko zostali sprowadzeni na ziemię. W 59. minucie po dwóch trafieniach Przemysława Kloca i golu Andrzeja Kloca Grom prowadził już 5:1. Świdniczanie szturmem ruszyli na bramkę gospodarzy, ale byli w stanie tylko dwukrotnie pokonać golkipera drużyny z Witkowa. Na listę strzelców wpisali się: Madziała i Szuba, a Polonia ostatecznie przegrała 3:5.

Grom Witków – Polonia Świdnica 5:3 (2:1)

Grom: Iwaniczuk (46' Wiśniowski), Solarz (62' Skolimowski), Spłocharski (46' Piech), A. Kujawa (46' A. Kloc), M. Cegielski, Koluśniewski, M. Salamon, Oracz (46' Bucki), Sz. Kloc, Liszka, P. Kloc

Polonia: Bęc, Dec (60’ Borowy), Luber, P. Salamon, Miętkiewicz, Fojna, Pasek (55’ Szuba), Madziała, Czernicki (55’ Morawski), Klimczak (55’ Celuch), Kukla