Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Hotelarka" trzecia

Wtorek, 5 listopada 2019, 13:51
Aktualizacja: 14:53
Autor: red
Świdnica: "Hotelarka" trzecia
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kacper Mikosz z klasy 2g i Daria Pietruszewska z 3g z Zespołu Szkół Hotelarsko– Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy reprezentowali Świdnicę w VI Ogólnopolskim konkursie "Literacka kuchnia", który odbył się 29 października w Gdańsku.

W konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie z 15 szkół z Polski, a zadaniem było przygotowanie zakąski i deseru inspirowanego twórczością klasyków i pisarzy współczesnych. Uczestników oceniało jury degustacyjne kucharskie, cukiernicze, literackie, design. Uczniowie ZSHT zdobyli 3 miejsce w kategorii deser. Doceniła ich również dodatkowo Akademia Czekolady z Łodzi. Kacper i Daria wykonali makaroniki z kremem cytrynowym i malinowym na bazie ganache z białej i mlecznej czekolady. Inspiracją był utwór Sarah Addison Allen, Magiczny Ogród. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Ewa Rudownik i Emilia Młynarczuk oraz pani polonistka - Aneta Sośnicka.

Konkursowi zorganizowanemu przez ZSGH w Gdańsku honorowo patronowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki oraz Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich pan Krzysztof Szulborski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group