Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Berlin: Hotelarka w Berlinie

Środa, 27 marca 2013, 13:33
Aktualizacja: 13:36
Autor: red.
Berlin: Hotelarka w Berlinie
Fot. użyczone
Uczniowie ZSH–T w Świdnicy zrealizowali kolejny program w ramach polsko–niemieckiej współpracy młodzieży. W ramach dwustronnej współpracy młodzieży pomiędzy naszą szkołą a OSZ Gastgewerbe w Berlinie projekt został zrealizowany w dniach od 10 do 14 marca 2013 roku.

W programie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Joanną Dudą oraz Beatą Krzysztofik. Głównym celem programu był rozwój umiejętności zawodowych zarówno w zakresie obsługi gościa jak i gotowania. Uczniowie mieli wiele okazji do praktycznych ćwiczeń w tym zakresie. Brali czynny udział w zajęciach praktycznych w szkole, odbyli jednodniowe praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego w Berlinie oraz wspólnie przygotowali kolację złożoną z pięcioelementowego menu na podsumowanie projektu.

W programie nie zabrakło aspektów poznawczych. W pierwszym dniu projektu uczestnicy zwiedzali światowe targi turystyczne ITB, a w kolejnych dniach charakterystyczne miejsca w Berlinie oraz cztery hotele czterogwiazdkowe: Radisson, Park In, Melia i Sarotti Höfe.

Uczestnicy zaliczyli program do bardzo udanych. Mieli możliwość zdobycia wielu nowych umiejętności i doskonalenia znajomości języka niemieckiego. Poznali nie tylko Berlin lecz także Berlińczyków. Atmosfera grupy była bardzo pozytywna i sprzyjała wspólnej realizacji projektu oraz nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich.

Wszystko wskazuje na to, że współpraca z naszą partnerską szkołą z Berlina będzie się rozwijać z powodzeniem. Już zaplanowane jest kolejne spotkanie w ramach dwustronnej wymiany młodzieży w ostatnim tygodniu września w Świdnicy.
Spotkanie zostało dofinansowane przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie oraz przez Senat Berlina.
Organizator współpracy polsko – niemieckiej Beata Krzysztofik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group