Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Hotelarskie talenty w wiosennym przeglądzie

Piątek, 25 marca 2011, 9:56
Aktualizacja: 19:58
Autor: GrA
Świdnica: Hotelarskie talenty w wiosennym przeglądzie
Fot. użyczone
W świdnickim Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych talentów nie brakuje. Uczniowie świdnickiej hotelarski udowodnili to podczas pierwszego dnia wiosny.

Wiosenny Konkurs Talentów to nowa formuła dla uczniów świdnickiej hotelarki i alternatywa na popularny Dzień Wagarowicza. W poniedziałek 21 marca w auli Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych uczniowie świdnickiej hotelarki zaprezentowali swoje różnorodne talenty.

Jako pierwsi wystąpili Rafał Żarczyński, czytając swoje wiersze przy akompaniamencie gitary Gracjana Zająca. Muzyka jest mocną stroną uczniów ZSHT, czego dowodem jest występ Paulina Mądrzak, Anity Bigus i Dominiki Wiącek. Recytację wiersza „Old Boy” w języku angielskim zaprezentował Przemysław Dłutkowski.

Śpiew śpiewem, ale najwięcej muzycznych emocji wywołał taniec Klaudii Wilk i pokaz stylu c-walk w wykonaniu Kingi Kiliszewskiej i ucznia ZSB-E - Macieja Dziedzica. Gracjan Zając oprócz umiejętności gry na gitarze, pokazał również swoje zdolności beatboxowe - po prostu człowiek orkiestra.

Zdolności plastyczne zaprezentowały Katarzyna Bieszczad, Anna Popowicz, Natalia Pawiłowicz i Katarzyna Górska. Ta ostatnia otrzymała z rąk Aldony Liszki, dyrektora Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych nagrodę i dyplom za najlepszy projekt exlibrisu - logo biblioteki szkolnej. Swoje fotografie zaprezentowała Sandra Grobelna. Kolekcjonerską pasją podzieliła się Joanna Kawałkowska - pasjonatka wszystkiego związanego z krowami: łaciate stroje, kubeczki, maskotki, parasole i wiele innych przedmiotów.

W klimat średniowiecza przenieśli publiczność natomiast Krzysztof Bartnicki, Grzegorz Falkiewicz i Krzysztof Falkiewicz. Zaprezentowali ubiór i uzbrojenie bractwa św. Jana Chrzciciela z Jerozolimy. Uczniowie i nauczyciele mogli przekonać się, jak ciężka jest rycerska zbroja i jak wygląda walka na miecze i topory.

- Nie było wygranych ani przegranych. Wszyscy uczniowie prezentujący swoje talenty wykazali się odwagą, bo nie zawsze łatwo jest pokazać swoje umiejętności czy hobby, przeczytać własne wiersze, zaśpiewać czy zatańczyć przed szerszą publicznością – informuje Agnieszka Michalska z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Konkurs prawdopodobnie na stałe w pisze się w kalendarz imprez świdnickiego Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group