Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Huśtawki i bujaki dla świdnickich dzieciaków

Czwartek, 26 maja 2011, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: red.
Świdnica: Huśtawki i bujaki dla świdnickich dzieciaków
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nowe bujaki i huśtawki stanęły na świdnickich placach zabaw przed Dniem Dziecka. – Będą kolejne – zapewniają urzędnicy. O nowe urządzenia wzbogaciły się place zabaw w parku Centralnym, Jana Kasprowicza oraz przy ul. Prądzyńskiego.

Stanęły tu nowe huśtawki i bujaki na sprężynach. Łącznie ustawiono 9 nowych, kolorowych bujaków oraz 3 podwójne huśtawki. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Wcześniej, bo jeszcze w kwietniu w piaskownicach wymieniony został piasek. Regularnie naprawiane są urządzenia do zabawy, które obecnie znajdują się na placach zabaw. Za nowe urządzenia i ich montaż miasto zapłaciło 39 tys. zł.

Kończą się też prace przy urządzaniu nowego placu zabaw na przebudowywanym pl. św. Małgorzaty. W ramach inwestycji przewidziano zupełnie nowe miejsca do zabawy. Na wygrodzonym terenie ustawione zostały huśtawki, bujaki, stół do tenisa, karuzela, wieża ze zjeżdżalnią, pomost wiszący z belkami, drabinką i przeplotnicą.

Rekordowa kwota, ponad 600 tys. zł zostanie przeznaczona na urządzenie placów zabaw przy trzech Szkołach Podstawowych nr 6, 105 i 315. Połowę tej kwoty miasto pozyska dzięki rządowemu programowi „Radosna Szkoła”.
Nowe place zabaw wyposażone zostaną w zestawy sprawnościowe i do zabawy m. in. ze zjeżdżalniami, huśtawkami, ruchomymi pomostami. Urządzenia staną na specjalnej nawierzchni amortyzującej upadki.

W czerwcu placówki oświatowe ogłoszą przetargi, które mają wyłonić wykonawców placów zabaw. Nowe obiekty będą gotowe na przełomie września i października 2011 r. Dodatkowo w ramach rządowego programu SP nr 105 za 17 tys. zł zakupi pomoce dydaktyczne do sal lekcyjnych.

Prócz tego miasto Świdnica przystępuje do konkursu organizowanego przez firmę Nivea, która z okazji swoich 100. urodzin chce ufundować 100 placów zabaw w całej Polsce. Aby zwiększyć szansę, że taki plac zabaw powstanie w Świdnicy konieczne będzie głosowanie na zgłoszoną przez miasto propozycję. - Szczegóły wkrótce - zapewnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group