Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I co dalej, gimnazjalisto?

Wiadomości: Powiat Świdnica
Środa, 24 lutego 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:37
Autor: SP, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Szkoły ponadgimnazjalne czekają na nowych uczniów. Na ostatnim posiedzeniu zarząd powiatu ustalił plan naboru do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na przyszły rok szkolny. Będą 84 oddziały, a w nich 2574 miejsc.

- Wymogiem jest, aby jednostki samorządu terytorialnego prowadzące szkoły w porozumieniu z dyrektorami szkół ustaliły liczbę oddziałów klas pierwszych oraz liczbę uczniów przyjmowanych do klas pierwszych. W powiecie świdnickim już taki plan mamy ustalony. – wyjaśnia starosta Zygmunt Worsa.

Planuje się, że w roku szkolnym 2010/2011 utworzone zostaną oddziały z takimi kierunkami kształcenia, jak: sprzedawca, kucharz, kelner, murarz, piekarz, technik budownictwa, elektryk, kamieniarz czy informatyk oraz wiele innych.

- Zostanie również uruchomiony jeden zupełnie nowy oddział w Zespole Szkół w Strzegomiu o nazwie „technik górnictwa odkrywkowego”. Planuje się, że naukę w klasie o tej specjalności rozpocznie ok. 32 uczniów. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, która wspólnie ze Stanisławem Sitarzem ze Stowarzyszenia Kamieniarzy Ziemi Strzegomskiej zabiegała o utworzenie tego kierunku nauczania.

Młodzież, która wyrazi zainteresowanie kształceniem w tym zawodzie, już na starcie będzie miała zapewnione praktyki w firmach kamieniarskich z terenu gminy Strzegom, a nawet szansę zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Na początek planuje się, że naukę w tej klasie rozpocznie 32 uczniów.

Jeśli chodzi o powiatowe ogólniaki, tam królują tradycyjne kierunki kształcenia z klasami humanistycznymi, matematycznymi, biologiczno-chemicznymi czy językowymi, ale można też kształcić się w klasach o profilu dziennikarskim, filmowym, muzycznym czy nawet plastycznym. Oferta jest na tyle bogata, że każdy uczeń powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group