Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: I czy II – oto jest pytanie!

Niedziela, 27 marca 2011, 12:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 marca 2011, 5:06
Autor: GrA
Świdnica: I czy II – oto jest pytanie!
II LO.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Progi dwóch najlepszych świdnickich liceów ogólnokształcących odwiedzili wczoraj gimnazjaliści.

Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali, w którym z tych dwóch liceów chcą kontynuować naukę mieli wczoraj twardy orzech do zgryzienia i mało czasu. Obie szkoły przygotowały dla swoich przyszłych uczniów bogatą ofertę, obie także dni otwarte zaplanowały w tym samym dniu i w tych samych godzinach.

W świdnickim Kasprowiczu dni otwarte zainaugurował mecz piłki siatkowej absolwenci kontra reprezentanci szkoły, nie zabrakło także pokazów multimedialnych, happeningów zorganizowanych przez samorząd szkoły oraz galerii zdjęć z życia świdnickiego liceum. Dla zainteresowanych przygotowano także serię wykładów poprowadzonych przez nauczycieli I LO, m.in. „Matematyka nie jest trudna nawet po angielsku”, „W królestwie literatury”, czy „'Auchan' czy 'Oszołom'? Czyli jak poprawnie wymawiać nazwy francuskich supermarketów i co one znaczą”. Na wszelkie pytania gimnazjalistów i ich rodziców odpowiadali uczniowie oraz nauczyciele świdnickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

II liceum na tę okazję przygotowało specjalnie okolicznościową gazetkę szkolną. Nad jej wydaniem pracowała utworzona w tym roku szkolnym klasa dziennikarska. A w gazetce można było znaleźć garść informacji o szkole, uczniach i ich osiągnięciach. Na szkolnych korytarzach podczas dni otwartych można było porozmawiać ze świdnickimi licealistami. Na nurtujące pytania odpowiadali także nauczyciele.

Przed świdnickimi gimnazjalistami trudny wybór. Do końca kwietnia muszą zdecydować, w której szkole ponadgimnazjalnej chcą kontynuować naukę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group