Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: I edycja programu "Bezpieczny Dolnoślązak" za nami

Poniedziałek, 19 maja 2014, 14:53
Aktualizacja: 14:57
Autor: red.
Dolny Śląsk: I edycja programu "Bezpieczny Dolnoślązak" za nami
Fot. użyczone
7 miesięcy praktycznych zajęć, 40 zaangażowanych przedszkoli i szkół z Dolnego Śląska i przede wszystkim wiedza niezbędna do tego, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły, powiadomić służby w razie pożaru, uniknąć niebezpieczeństwa w górach, czy podczas korzystania z internetu – tak w skrócie można podsumować projekt "Bezpieczny Dolnoślązak" zapoczątkowany we wrześniu ubiegłego roku na terenie województwa dolnośląskiego. Podczas uroczystego zakończenia pierwszej edycji programu Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego wyróżnił najciekawsze inicjatywy i działania zrealizowane w programie.

W spotkaniu, oprócz marszałka Dolnego Śląska, wzięli udział m.in. przedstawiciele komend wojewódzkich policji oraz straży pożarnej, OSP RP, Grupy Karkonoskiej i Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR, WOPR oraz dyrektorzy stacji Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Na podsumowaniu nie mogło zabraknąć dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, których uczniowie brali udział w programie oraz samych uczestników pierwszej edycji programu Bezpieczny Dolnoślązak.

To do nich marszałek Cezary Przybylski skierował szczególne podziękowania: - Gratuluję wszystkim biorącym udział w programie. Jestem przekonany, że nasigłówni bohaterowie - dzieci zaangażowane w tą unikalną na skalę Polski inicjatywę, zdobyły wiedzę, która przygotowała ich na sytuacje kryzysowe jakie mogą im się przytrafić w życiu codziennym. Dziękuję za ogromne zainteresowanie projektem i wspólne działanie na jego rzecz - mówił Cezary Przybylski.

Szczególne wyróżnienia za inicjatywy i przedsięwzięcia realizowane w ramach programu odebrali z rąk marszałka przedstawiciele: Szkoły Podstawowej im. B.Chrobrego w Żmigrodzie, Szkoły Podstawowej im. B.Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim oraz Przedszkola Publicznego z grupą żłobkową w Sczytnej. Nagrodą dla laureatów programu będą "pikniki bezpieczeństwa" zorganizowane wspólnie ze służbami zaangażowanymi w program.

"Bezpieczny Dolnoślązak" to pierwsza inicjatywa ukierunkowana na praktyczne podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań. Warsztatom, które odbyły się w dolnośląskich szkołach i przedszkolach towarzyszyła idea minimum teorii, maksimum praktyki. Policjanci, strażacy, ratownicy GOPR-u, WOPR-u oraz pracownicy pogotowia ratunkowego pokazali młodszym i nieco starszym Dolnoślązakom, jak zadbać o bezpieczeństwo własne i innych osób. Wszystko w ramach ciekawych warsztatów, w których wzięli udział
przedszkolaki i uczniowie ok. 40 placówek edukacyjnych z Dolnego Śląska.

Marszałek Cezary Przybylski zwrócił uwagę na wyjątkowe zaangażowanie służb ratunkowych i policji w powstanie programu. Docenił także ogromny odzew placówek oświatowych, z jakim spotkali się organizatorzy projektu.- Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Już w drugi dzień po podpisaniu Porozumienia o pracach na rzecz projektu, chętnych do udziału w Programie było ok. 150 szkół, przedszkoli oraz placówek oświatowych z całego województwa dolnośląskiego. Ze względu na fakt, iż służby muszą wykonywać swoje zadania statutowe, liczba miejsc została ograniczona do 40. Jednak mam nadzieję, że sukces pierwszej edycji Programu Bezpieczny Dolnoślązak, będzie
wyznaczał dobry kierunek w realizacji kolejnych edycji - podkreślał marszałek Cezary Przybylski.

(UMWD)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group