Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: I etap budowy kanalizacji w Mrowinach na finiszu

Środa, 18 kwietnia 2018, 7:12
Autor: red
Mrowiny: I etap budowy kanalizacji w Mrowinach na finiszu
Fot. UM Żarów
Powoli dobiegają końca prace w ramach pierwszego etapu budowy kanalizacji w Mrowinach. Do zakończenia całej inwestycji trzeba poczekać jeszcze dłuższą chwilę, jednak najważniejsze zaplanowane prace kanalizacyjne zostały już w centrum Mrowin zrealizowane.

W tej chwili firma wykonawcza realizuje prace na odcinku przy świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy czekają jednak na odtworzenie zniszczonej nawierzchni drogowej, co już niebawem, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, nastąpi.
- Roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej wraz przyłączami zostały już zrealizowane. Obecnie kończymy budowę sieci deszczowej, łącznie z wykonaniem przepięć i odprowadzeniem wód deszczowych. Na chwilę obecną kanalizacja deszczowa jest wykonana w siedemdziesięciu procentach i przygotowujemy się już do procedur odbiorowych, jeżeli chodzi o sieci sanitarne. Planowane jest tutaj odtworzenie całej drogi, po obydwu stronach będą krawężniki i te prace będą już wkrótce realizowane. Ten etap planujemy zrealizować do połowy maja wraz z oddaniem sieci kanalizacji - wyjaśnia Paweł Zwoździak kierownik budowy "PIEC-BUD" wykonawca inwestycji.

Budowa kanalizacji to specyficzna, ale również uciążliwa inwestycja. Mieszkańcy Mrowin zapewniają jednak, że czekali na to zadanie od wielu lat, dlatego mówią, że przeczekają wszelkie uciążliwości z nią związane.
- Rzeczywiście dla nas mieszkańców jest to uciążliwa inwestycja, ale czekaliśmy na jej budowę w naszej wsi długie lata. Cierpliwie czekamy na jej zakończenie. Najważniejsze, że dzięki temu będzie się żyło nam jeszcze lepiej - przyznaje Krystyna Popek sołtys Mrowin.

Drugi etap budowy kanalizacji, który rozpocznie się tuż po zrealizowaniu do końca wszystkich prac w ramach pierwszego etapu, sięgać będzie aż do Żarowa. Sieć wodociągowa będzie doprowadzona do ulicy Słowiańskiej.
- Przypomnę także, że najpierw w ramach pierwszego etapu Zakład Wodociągów i Kanalizacji wymienił całą sieć azbestowo-cementową. W tej chwili wykonawca kończy już prace kanalizacyjne, a przed nami jest jeszcze całkowite odtworzenie nawierzchni drogowej. Wówczas, po zakończeniu tej część prac i całkowitym uporządkowaniu tego terenu rozpocznie się drugi etap inwestycji. Zakłada on kontynuację prac na odcinku od ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach aż do granicy z miastem Żarów. Prace te będą przebiegały już znacznie szybciej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Pierwszy etap budowy kanalizacji w Mrowinach kosztować będzie 1.999.000,00 złotych, przyznane dofinansowanie to kwota 780.273,72 złotych. Drugi etap tej inwestycji pochłonie 4.390.000,00 złotych. Łącznie wszystkie trzy etapy kosztować mają ponad 9 milonów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group