Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: I Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich

Czwartek, 3 listopada 2011, 7:23
Aktualizacja: 8:16
Autor: organizatorzy
Region: I Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich
Fot. użyczone
Od 11–go do 13–go listopada 2011 roku zapraszamy do Zamku Kliczków na Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet”, który jest kontynuacją organizowanego od 2008 roku konkursu na najlepszy Produkt Lokalny z Borów Dolnośląskich.

W roku bieżącym do organizacji przedsięwzięcia zaproszono Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierników. Odbędą się trzy rodzaje konkursów: dla amatorów (czwarta edycja), uczniów szkół gastronomicznych i profesjonalnych szefów kuchni.
Konkurs wpisany został do Kulinarnego Pucharu Polski co od samego początku nadało imprezie dużego splendoru. Festiwal uświetnią pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez szefów kuchni z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników. To również możliwość zapoznania się z prezentacją naszych partnerów i organizatorów.

Celem przedsięwzięcia jest promocja regionu jakim są Bory Dolnośląskie wykorzystująca potencjał kulinarny regionu oraz kultywowanie tradycji kulinarnych wśród społeczności lokalnej a szczególnie młodzieży.
Podstawą prac konkursowych będą produkty i surowce tradycyjne i lokalne m.in. dziczyzna i runo leśne. Festiwal przyczyni się do identyfikacji i wpisania dań i receptur na listę produktów tradycyjnych. Festiwal wyłoni również kandydatów do Europejskiej Sieci Kulinarnego Dziedzictwa.

Uczestnikami Festiwalu będą:
- uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski zakwalifikowani do konkursu finałowego,
- zawodowi szefowie kuchni z całej Polski zakwalifikowani do konkursu finałowego.
- lokalni mieszkańcy i branża gastronomiczna zainteresowana konkursem – bez ograniczeń ilościowych

Tegoroczny festiwal organizują: Fundacja Bory Dolnośląskie, Fundacja Pro Cultuare Bono, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Zamek Kliczków oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierników

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group