Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I Gminny Konkurs Historyczny

Wiadomości: Marcinowice
Niedziela, 15 listopada 2015, 14:33
Autor: opr.red.
Fot. http://www.gok.marcinowice.pl
Po raz pierwszy w naszej Marcinowice obchodzono Narodowe Święto Niepodległości, i to od razu wyjątkowo. Publiczne Gimnazjum w Marcinowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury przygotowały I Gminny Konkurs Historyczny, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs odbył się 10 listopada.

Zadaniem uczestników były odpowiedzi na pytania związane z ważnymi wydarzeniami z historii Polski, sławnymi Polakami, młodzież sprawdzała też swój słuch muzyczny wypisując puszczane głośno znane polskie pieśni. – Ranga konkursu została podniesiona dzięki zaangażowaniu zaproszonych gości, którzy włączyli się w zadawanie pytań poszczególnym drużynom – mówi Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. – Szczególne podziękowania za przygotowanie imprezy należą się Bernadecie Gaik oraz Januszowi Gaikowi.

Jak na tak ważny konkurs, nie mogło zabraknąć ważnych gości. Była to bowiem także okazja do wspólnego świętowania niepodległości. Wśród nich pojawili się: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema, zastępca wójta Stanisław Leń, sekretarz gminy Alicja Synowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Maria Wasilewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach Joanna Mazanka, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach Kazimierz Miś, wicedyrektor Gimnazjum w Marcinowicach Beata Golczewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Violetta Magier, przewodnicząca Rady Rodziców SP Marcinowice Aneta Nowak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk, radni oraz sołtysi gminy Marcinowice. Goście mieli dodatkowe zadanie – to oni zadawali uczestnikom pytania.

W konkursie, który miał charakter potyczek, wzięły udział trzyosobowe reprezentacje każdej szkoły. Szkołę Podstawową w Strzelcach reprezentowali Justyna Borko, Bartosz Chrąchol i Kacper Waśniewski pod opieką Barbary Kielar. Reprezentacja Gimnazjum w Marcinowicach to Krzysztof Tomczak, Błażej Bandyk i Alicja Dąbrowska, których opiekunką była Justyna Chrapusta. Szkoła Podstawowa w Marcinowicach była reprezentowana przez drużynę w składzie: Anastazja Lato, Piotr Nowak i Michał Lech pod opieką Małgorzaty Rogowskiej.

Kto zwyciężył? Oczywiście wszyscy. Konkurs był bowiem formą ciekawego, innego niż dotychczas uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. I świetnie spełnił swoją rolę.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: http://www.gok.marcinowice.pl/2015/11/12/gminny-konkurs-historyczny/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group