Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: I kto tu rządzi?

Czwartek, 9 września 2010, 15:41
Aktualizacja: 15:56
Autor: KO
Świdnica: I kto tu rządzi?
Wiola.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tym razem przechodniów zapytaliśmy o to, kto rządzi w ich miastach i gminach… Przy okazji podpytaliśmy, kto się wybiera na wybory samorządowe.

Więc: kto rządzi w Twojej gminie?

Wiola, Świdnica: - Ja (śmiech – przyp. red.)… Prezydent Murdzek, Wojtek. Będę brała udział w wyborach samorządowych, jeszcze nie wiem, na kogo zagłosuję.

Adrian, Świebodzice: - Burmistrz Kożuchowicz. Wiem, bo mnie uczył w szkole. Miałem z nim wychowanie do życia w rodzinie i podstawy prawa. Na wybory pójdę, ale nie wiem, na kogo zagłosuję.

Michał, Świdnica: - Jak to kto? Ja! A tak na serio Murdzek, czy się mylę? Pewnie też rada miejska. Ja nie chciałbym być radnym, bo to dużo nauki, a mi się nie chce.

Maciej, Świdnica: - Wojciech Murdzek. Znam go z telewizji świdnickiej. Na spotkaniach, koncertach, festynach zawsze jest. Na wybory nie pójdę, bo jeszcze nie mam osiemnastu lat.

Ania, Jaworzyna Śląska: - Burmistrz. Jak on się nazywa? Pamiętałam… Grzegorzewicz. Pamiętam, że „Grześki”, takie wafelki, rozdawał, jak była kampania. W tych wyborach wezmę udział. Nie wiem, na kogo zagłosuję.

Piotrek, Świdnica: - Prezydent Wojciech Murdzek. Ale szczerze to niekoniecznie on rządzi. Odkąd mamy biskupa, to niekoniecznie…

Agnieszka, Świdnica: - Murdzek. Z radą. Oni decydują o rozbudowie miasta, o dotacjach z Unii. Co jeszcze? Nie wiem, bo się nie interesuję polityką.

Monika, Dobromierz: - Wójt. Czesław ma na imię. Rządzi z radą gminy. Czym się zajmują? Zapraszaniem zespołów do gminy i to głownie na to idą pieniądze. Zaprosili Trubadurów, Magdę Femme.

Adam, Dobromierz: - Ta sama osoba, czyli Czesław Drąg. Czym on się zajmuje? Według mnie niczym. Nie… No – kanalizację teraz robią. Ja osiemnaście lat będę miał za cztery miesiące, więc nie zagłosuję w wyborach samorządowych.

Krystyna, Świdnica: - Prezydent. Ma pomocników, ale głównie on decyduje. Kadencja kończy się w tym roku. Na pewno zagłosuję w wyborach. Na kogo? Jestem zadowolona z obecnego prezydenta, zagłosuję na pewno na niego. Nie wyobrażam sobie innego prezydenta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group