Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 1496

Piotrków Trybunalski: I liga piłki ręcznej: Świdniczanie przegrali, ale pokazali się z dobrej strony

Poniedziałek, 31 października 2011, 10:12
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2011, 13:04
Autor: pwyszowski
W meczu I ligi piłki ręcznej, ŚKPR Świdnica uległ minimalnie w Piotrkowie Trybunalskim miejscowemu Piotrkowianinowi 29–30.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie 3-1. Po dwóch golach Fabiszewskiego zrobiło się 3-3. Później nastąpił znów lekki przestój w grze świdniczan i Piotrkowianin objął prowadzenie 5-3. Kolejne minuty to seria dość prostych błędów z obu stron. Szybciej nerwy opanowali miejscowi, którzy prowadzili najpierw 9-5, a później odskoczyli nawet na 7 goli (12-5). W 26. minucie meczu przewaga faworyzowanych gospodarzy nadal była bardzo bezpieczna (16-9). Końcówka pierwszej połowy to zdecydowanie lepsza postawa naszych szczypiornistów. Dzięki golom Sadowskiego, Fabiszewskiego, Gnysińskiego oraz Rutkowskiego do przerwy przewaga Piotrkowa wynosiła zaledwie 4 gole (17-13).

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany. Nasza ekipa chciała za wszelką cenę zniwelować niewielką różnicę, ale Piotrkowianin dobrze grał w defensywie. W 33. minucie miejscowi nadal prowadzili (20-15). Kolejne minuty to znów lepsza gra ŚKPR-u. Po golach Pułki, Rutkowskiego i niezawodnego Fabiszewskiego zrobiło się w 39. minucie 21-18. Przez kolejne minuty zespoły grały bramka za bramkę. Świdniczanie nie byli w stanie zbliżyć się do rywala na mniej niż dwie bramki (24-22). W 50. minucie po golu Sadowskiego z szybkiej kontry nasi doprowadzili do stanu 26-25 dla gospodarzy. Po przechwycie Gnycha i golu Pułki nasi wyrównali stan meczu na 27-27 w 54. minucie. W tym momencie zwycięstwo ŚKPR-u było jak najbardziej realne. W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowali jednak bardziej doświadczeni gracze Piotrkowa Trybunalskiego i dzięki temu doświadczeniu udało się im wygrać 30-29.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - ŚKPR Świdnica 30:29 (17:13)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński – Fabiszewski (9), Gnysiński (4), Pułka (4), Rutkowski (4), Sadowski (3), S. Makowiejew (2), Kijek (2), Rogaczewski (1) Piędziak, Mrugas, Marciniak. Pieńczewski

Piotrkowianin: Pawlak, Wnuk – P. Matyjasik (8), Pilitowski (6), Trojanowski (5), Daćko (4), Mróz (3), Klimczak (2), Cieniek (1), M. Matyjasik (1), Wawrzynowski, Biskup, Skalski, Kowalik, Rutkowski

Kary: Piotrkowianin 4 minuty, ŚKPR 8 minut