Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: I zacznie się wszystko topić

Piątek, 7 stycznia 2011, 6:51
Aktualizacja: 8:40
Autor: KO
region: I zacznie się wszystko topić
Co wyłoni się spod śniegu?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rusza odwilż, czekają nas roztopy. Do tego na dziś przewidywane są opady deszczu. Będzie mokro i może stać się niebezpiecznie.

Przed roztopami ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oddział we Wrocławiu. Śnieg na całego zacząć topnieć ma ok. godz. 8 dziś rano, groźne zjawisko ma potrwać do niedzieli.

- Przewiduje się wzrost średniej dobowej temperatury powietrza powyżej 0°C, a temperatury maksymalnej do 5-6°C – mówi dyżurny synoptyk, Józef Wawryszyn. Dziś w dzień i w nocy wystąpią opady deszczu, przewidywana wielkość opadu do 4 do 6 mm/dobę. Wiatr od 15 do 25 km/h, w piątek początkowo porywisty, w porywach około 40 km/h, południowy.

- Spowoduje to topnienie, miejscami dość szybkie pokrywy śnieżnej – mówi meteorolog i wylicza możliwe skutki: - Lokalne zalania, podtopienia, błoto pośniegowe.

Poprzednio przed roztopami synoptycy ostrzegali tuż przed świętami. I rzeczywiście, Wigilię mieliśmy mokrą. Topniejący śnieg zalał piwnicę w budynku w podświdnickiej wsi, strażacy wypompowali stamtąd trzydzieści metrów sześciennych wody (więcej: tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group