Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: I Żarowska Prelekcja Historyczna

Środa, 24 lutego 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: I Żarowska Prelekcja Historyczna
Fot. www.um.zarow.pl
I Żarowska Prelekcja Historyczna już za nami. Licznie zgromadzona w kawiarni GCKiS publiczność miała niepowtarzalną okazję usłyszeć o legendarnym złotym pociągu oraz tajemnicach i skarbach skrywanych przez Masyw Ślęży. O tych wszystkich ciekawostkach opowiedziała w niepowtarzalny sposób znana podróżniczka i pisarka pani Joanna Lamparska.

Nasza dotychczasowa współpraca oparta na wspólnym odkrywaniu tajemnic historii nabiera tempa, a co najważniejsze przyniosła mieszkańcom Żarowa wiele emocji podczas wczorajszego spotkania. Drugim tematem Żarowskich Prelekcji był jeniecki system obozowy w okolicy Żarowa. Mało znane fakty oraz bezimienne groby tych, którzy swój udział w II Wojnie Światowej przepłacili niewolą, ciężką pracą i tragiczną śmiercią. Dla wielu Naszych słuchaczy spore zaskoczenie, szok, niedowierzanie a także cenne mailowe informacje i wskazówki przesłane po zakończeniu prelekcji.

W imieniu Joasi Lamparskiej oraz Naszym składamy serdeczne podziękowania dla mieszkańców Żarowa oraz wszystkich przyjezdnych z pobliskich i odległych stron za tak liczną obecność i "żywe" zainteresowanie tematyką historyczną. Dla WAS było warto i niebawem spotkamy się ponownie z jeszcze większą dawką historycznych sensacji oraz "nowymi twarzami", które zaprezentują swój dotychczasowy dorobek odkrywczy, twórczość oraz niezwykle interesujące tematy. Do zobaczenia na II Żarowskiej Prelekcji Historycznej.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group