Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 504
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: IDEAL AUTOMOTIV rozpoczął produkcję w Świdnicy

Piątek, 25 stycznia 2019, 17:09
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2019, 9:11
Autor: red
Świdnica: IDEAL AUTOMOTIV rozpoczął produkcję w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz/UM Świdnica
Fabryka niemieckiej spółki IDEAL AUTOMOTIVE została oficjalnie otwarta w czwartek, 24 stycznia. Zakład zlokalizowany jest w Świdnicy przy ul. Pogodnej, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest–Park.

W uroczystościach uczestniczyli: Thomas Mai i Stefan Frey - członkowie zarządu firmy, Nicola Di Clemente – dyrektor świdnickiego zakładu, Beata Moskal-Słaniewska – prezydent Świdnicy wraz ze swoim zastępcą Jerzym Żądło oraz przedstawiciele pobliskich zakładów i goście z zielonogórskiej fabryki IDEAL AUTOMOTIVE.
- To powód do satysfakcji, iż firma IDEAL AUTOMOTIVE wybrała właśnie Świdnicę. Doceniono nie tylko dobre położenie, dogodne warunki komunikacyjne, ale także pozytywnie oceniono nasz rynek pracy. Myślę też, że nie bez znaczenia było zaangażowanie urzędników Urzędu Miejskiego oraz wszystkich dostawców mediów, którzy bardzo profesjonalnie i szybko zadeklarowali współpracę z inwestorem. Nie bez znaczenia był też wkład pracy pracowników Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, za co serdecznie im dziękuję – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy.

IDEAL AUTOMOTIVE to producent komponentów i elementów wyposażenia wnętrz, m.in. wykładzin, mat, obić, a także kształtek i segmentów akustycznych dla kilkudziesięciu marek samochodów, m.in. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, McLaren, Lamborghini, Bugatti i Porsche. Nowa inwestycja powstała na ponad 9 ha działce. Fabrykę o powierzchni ok. 27 400 m kw. podzielono na funkcjonalne zony - przemysłową (ok. 25 tys. m kw.), na którą składa się hala produkcyjna i magazynowa, dwa tunele rozładowcze, pomieszczenia techniczne, a także powierzchnię socjalno-biurową, która zajmie ponad 2 tys. m kw. Na terenie nieruchomości powstało również 420 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 10 miejsc dla samochodów ciężarowych typu TIR.
- Rocznie będziemy produkować 2 mln podłóg do samochodów osobowych. Zapewniam, że będzie to przyjazne miejsce pracy, a rekrutacja, która jest prowadzona nastawiona jest przede wszystkim na lokalnych mieszkańców. Tak szybka realizacja projektu była możliwa dzięki dobremu i sprawnemu działaniu wszystkich stron, i w tym miejscu szczególne podziękowania kieruję do urzędu miasta – powiedział Thomas Mai, członek zarządu firmy.

Firma posiada 16 zakładów produkcyjnych na całym świecie, w Niemczech, Meksyku, Czechach, Słowacji, Polsce i Chinach, zatrudnia łącznie 4,5 tysiąca osób. IDEAL AUTOMOTIVE cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno partnera w biznesie, jak i pracodawcy – firma zwraca szczególną uwagę na warunki i jakość pracy, a także życie pracowników. W świdnickiej fabryce zatrudnionych jest już około 100 osób, do końca roku ma ich być około 350. Do września 2020 roku będzie trwała tzw. faza rozruchowa, czyli montaż kolejnych maszyn i uruchamianie następnych linii technologicznych. Firma zapowiada, że docelowo w 2020 roku stan zatrudnienia będzie wynosił około 650 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group