Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Igrzyska Szkolne

Środa, 12 czerwca 2019, 12:55
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
Świebodzice: Igrzyska Szkolne
Fot. UM Świebodzice
31 maja 2019 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Świebodzicach. W zawodach tradycyjnie uczestniczyli sportowcy ze świebodzickich szkół.

Igrzyska w Świebodzicach mają długoletnią tradycję - w tym roku odbyły się po raz 44. Zmagania sportowe rozpoczęły się uroczystym przemarszem przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w zawodach. Następnie na maszcie umieszczono flagę Szkolnego Związku Sportowego i zapalono olimpijski znicz.

Po raporcie, który przyjął burmistrz miasta rozpoczęły się poszczególne konkurencje. Oprócz kibiców ze świebodzickich szkół, rodziców i opiekunów na trybunach dopingowali sportowców: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, sekretarz miasta Sabina Cebula, radni Rady Miejskiej, Mariusz Gawlik - prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Zofia Choińska - kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, a także dyrektorzy szkół.

W dniu 3 czerwca 2019 r. odbyły się Małe Igrzyska Sportowe, zorganizowane dla przedszkolaków i uczniów z klasy I-III szkół podstawowych. Przedszkolaki rywalizowały w dwóch konkurencjach: biegu i rzucie woreczkiem na odległość. Z kolei uczniowie rywalizowali w biegu krótkim, biegu długim, skoku w dal z miejsca i rzucie piłeczką palantową. Sportowcom dopingowali kibice z przedszkoli i ze wszystkich szkół.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group