Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

II Festiwal Origami rozstrzygnięty

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 31 marca 2014, 16:36
Aktualizacja: 16:38
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu była "Wiosna, wiosna wszędzie". W tym roku na Festiwal wpłynęło blisko 200 prac z 30 miejscowości, dosłownie z całej Polski. Jury w składzie Adam Szewczyk – instruktor origami, członek Polskiego Towarzystwa Origami, Stanisława Biernacka – dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie oraz Elżbieta Kulas – specjalista d/s kultury w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, oceniło konkursowe prace aż w 14 kategoriach wiekowych i tematycznych.

Wyniki konkursu II Festiwalu Origami w Żarowie "Wiosna, wiosna wszędzie"

Kategoria I - przedszkolaki i kl. "0"

Wyróżnienie:
- Aron Wiśniewski - Szkoła Podstawowa w Żarowie
- Lena Kotarska - Oddział Przedszkolny w SP w Małkocinie
- Kuba Szewczyk - SP nr 11 w Jeleniej Górze
- Emilia Bawiec - Świetlica SP nr 1 w Polkowicach
- Urszula Pruszyńska - Świetlica SP nr 336 w Warszawie
- Dorian Góra - SP nr 11 w Jeleniej Górze

III miejsce - Martyna Hedrych - Oddz. Przedszk. w SP w Małkocinie
II miejsce - Aleksandra Pęder - SP nr 14 w Kaliszu
I miejsce - Lidia Cieplińska - SP nr 11 w Jeleniej Górze

Kategoria II - szkoły podstawowe kl. I-III

Wyróżnienie:
- Iga Sudoł - SP w Żarowie
- Kacper Betnar - SP w Zastrużu
- Kamila Lechowska - SP nr 175 w Łodzi
- Aleksandra Mision - Świetlica, gr. I SP w Żarowie
- Juliusz Florczyk - Świetlica SP nr 54 w Krakowie
- Aleksandra Biegańska - SP nr 336 w Warszawie

III miejsce - Emilia Niezgoda - Świetlica SP nr 54 w Krakowie
II miejsce - Natalia Walisiak - SP nr 175 w Łodzi
I miejsce - Zuzanna Krzyżanowska - SP nr 336 w Warszawie

Kategoria IIIa - szkoły podstawowe kl. IV-VI - origami klasyczne

Wyróżnienie:
- Carmen Krause - PSP w Jełowej
- Mateusz Zamroczyński - SP nr 3 w Mogilnie
- Aleksandra Konik - SZS nr 1 w Chełmku

III miejsce - Paulina Forma - PSP w Szwagrowie
II miejsce - Julia Walenciak - SP nr 3 w Mogilnie
I miejsce - Zuzanna Ciepielak - SP nr 100 w Warszawie

Kategoria IIIb - szkoły podstawowe kl. IV-VI - origami modułowe

III miejsce - Marcel Radtke - SP nr 3 w Mogilnie
II miejsce - Michał Grzegorski - SP nr 14 w Kaliszu
I miejsce - Wiktoria Niewęgłowska - SP w Żarowie

Kategoria IIIc - szkoły podstawowe kl. IV-VI - origami 3D

Wyróżnienie:
- Sebastian Sosin - SP w Wojniczu
- Weronika Cholewa - SP w Miedznej
- Natalia Śliwa - SP w Żarowie

III miejsce - Klaudia Helbin - SP nr 1 w Chełmku
II miejsce - Konrad Borys - SP nr 3 w Mogilnie
I miejsce - Julia Walenciak - SP nr 3 w Mogilnie

Kategoria IVa - gimnazjaliści - origami klasyczne

Wyróżnienie:
- Natalia Markiewicz - ZSP Gimnazjum w Lubawce
- Patrycja Hadaj - Publiczne Gimnazjum w Sułowie
- Wiktoria Ładocha - SZS w Chełmku

III miejsce - Jacek Multan - Publiczne Gimnazjum w Łosiowie
II miejsce - Jakub Tarkowski - Publ. Gim. w Trzydniku Dużym
I miejsce - Damian Malicki - PGP w Płońsku

Kategoria IVb - gimnazjaliści - origami modułowe

Wyróżnienie:
- Patrycja Hadaj - PG w Sułowie

III miejsce - Lidia Knap - PG w Sułowie
II miejsce - Katarzyna Mróz - PG w Sułowie
I miejsce - Urszula Gąsowska - Gim. w Miedznej

Kategoria IVc - gimnazjaliści - origami 3D

III miejsce - Kornel Liber - ZSP Gim. w Lubawce
II miejsce - Ewelina Chmura - GP we Frysztaku
I miejsce - Kacper Durlej - Gim. w Polkowicach

Kategoria Va - szkoły ponadgimnazjalne - origami klasyczne

III miejsce - Joanna Włódarczyk - III LO w Kaliszu
II miejsce - Anna Kałużna - III LO w Kaliszu
I miejsce - Tomasz Krawczyk - I LO w Bielsku-Białej

Kategoria Vb - szkoły ponadgimnazjalne - origami modułowe

III miejsce - Barbara Górniak - III LO w Kaliszu
II miejsce - Paweł Puklicz - ZS Budowlanych we Wrocławiu
I miejsce - Iwona Wędzina - II LO w Zamościu

Kategoria Vc - szkoły ponadgimnazjalne - origami 3D

III miejsce - Beata Gil - III LO w Kaliszu
II miejsce - Natalia Grabowska - III LO w Kaliszu
I miejsce - Gabriela Jabłońska - III LO w Kaliszu

Kategoria VI a - dorośli - origami klasyczne

III miejsce - Bogumiła Czarnik-Polcyn - Mogilno
II miejsce - Beata Górecka Pęder - Kalisz
I miejsce - Mateusz Turski - Wrocław

Kategoria VI b - dorośli - origami modułowe

Wyróżnienie:
Beata Górecka-Pęder - Kalisz

III miejsce - Agnieszka Rapicka - Żodyń
II miejsce - Magdalena Kawa - Wola Dębińska
I miejsce - Magdalena Sołtysik - Sosnowiec

Kategoria VI c - dorośli - origami 3D
III miejsce - Stanisława Czerczuk - Kaczorów
II miejsce - Maria Górecka - Kalisz
I miejsce - Jolanta Wolska - Piszkawa

Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Polskiego Towarzystwa Origami i portalu internetowego OrigamiArt
Głównym sponsorem II edycji Festiwalu Origami była firma DAICEL Safety Systems Europe Sp. z o.o. w Żarowie.

Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group