Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 854
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II Kongres Regionów: Polska jest tylko jedna?

Piątek, 13 maja 2011, 9:42
Aktualizacja: 9:44
Autor: GrA
Świdnica: II Kongres Regionów: Polska jest tylko jedna?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czy aby na pewno? Nad tym czy w Polsce istnieje podział na Polskę A i B w kontekście inwestycji, ekologii, infrastruktury i telekomunikacji dyskutowano wczoraj podczas sesji plenarnej odbywającej się w ramach II Kongresu Regionów.

Lech Witecki, generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Michał Kiełsznia, generalny dyrektor Ochrony Środowiska, Mirosław Greber, prezes Zarządu WSSE „INVEST – PARK”, Marek Łyżwa, członek zarządu ds. Promocji Gospodarczej i Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Jacek Siekaczyński, dyrektor Operacyjny, TK Telekom spółka w jednym byli zgodni. Podział istnieje. Tyle tylko, że nie nazwaliby go podziałem na Polskę A i B.

- Polska jest jednym z największych odbiorców inwestycji zagranicznych w świecie. Patrząc z tej perspektywy nigdy nie widzę podziału na Polskę A i B. Polska jest jedna. Ale w kwestii inwestycji podział istnieje na Polskę Wschodnią i Zachodnią – wyjaśniał Marek Łyżwa. Wskazując jednocześnie, że w chwili obecnej na 142 zamknięte w ostatnim czasie projekty, jedynie 14 inwestycji na swoją lokalizację wybrało Polskę Wschodnią.

Podobne stanowisko w tej sprawie zajmuje Mirosław Greber, prezes zarządu WSSE „Incest Park”. – W naszej instytucji istnieje podział, ale to podział na województwa. Z punktu widzenia praktyka uważam, że najbardziej miarodajną jednostką jest powiat. Zresztą, żeby rozwój był większy nie wystarczy tylko położenie. W 90 procentach moimi konkurentami są miejsca w Słowacji, czy Czechach – wyjaśniał Mirosław Greber.

Zdaniem zaproszonych gości Polska ma ogromny potencjał. – Inwestorzy zagraniczni chcą inwestować w Polsce. Mamy tu jeszcze dużo do zrobienia. I nie jest wcale tak, że za dwa lata zgaśnie światło na budowę dróg – dodaje Lech Witecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group