Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: II LO na Forum Młodych Chemików

Wtorek, 17 września 2013, 7:20
Autor: red.
Wrocław: II LO na Forum Młodych Chemików
Fot. użyczone
Na zaproszenie Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy: Natalia Jabłońska, Zuzanna Marczyńska, Natalia Zajdel, Tomasz Ciesielski, Michał Gajecki oraz Krzysztof Kowalski pod opieką Jacka Iwancza wzięli udział w III Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików.

Forum zostało zorganizowane w dniach 12-15 września przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne. W tym roku odbyło się ono pod hasłem Chemiczne horyzonty. Celem spotkań jest propagowanie chemii jako dyscypliny naukowej, rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów oraz integrowanie środowiska edukacyjnego.

W trakcie obrad odbyły wystąpienia uczniów zarówno w formie komunikatów ustnych jak i plakatów. Uczniowie II LO wzięli również udział w Europejskim Konkursie EChemTest. EChemTest jest elektronicznym testem rozwijanym przez EuropeanChemistryThematic Network Association (ECTNA, Stowarzyszenie Europejskich Tematycznych Sieci Chemicznych), organizację skupiającą ponad 120 jednostek szkolnictwa wyższego kształcących chemików w całej Europie. Testy EChemTest mają na celu sprawdzanie wiedzy i umiejętności w zakresie chemii na różnych poziomach trudności (odpowiadających poziomowi szkoły średniej, studiów licencjackich i magisterskich). EChemTest wykorzystywany jest w Europie, jak i poza jej granicami. Wynik konkursu poznamy wkrótce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group