Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Birmingham: II LO w Birmingham

Sobota, 24 listopada 2012, 11:55
Aktualizacja: 0:35
Autor: red.
Birmingham: II LO w Birmingham
Fot. użyczone
Od 14 do 19 listopada siedem uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pod opieką anglistki Iwony Juźwy oraz dyrektora Jacka Iwancza wyjechało do Birmingham na wymianę z uczniami angielskiego liceum King Edward VI Camp Hill School.

Uczniowie i nauczyciele dwa dni spędzili w angielskiej szkole, aktywnie uczestnicząc w lekcjach (biologia, chemia, angielski, historia, geografia i matematyka). Uczennice doskonale radziły sobie z komunikacją w języku angielskim, zarówno w szkole jak i w goszczących ich rodzinach. Doskonale wypadła prezentacja naszej szkoły, regionu oraz z wizyty Anglików w II LO. Uczennice przygotowały i przedstawiły prezentację podczas spotkania z dyrektorem, nauczycielami i ponad 300 uczniami szkoły w Birmingham.

W sobotę odbyła się wycieczka do Londynu, w niedzielę do centrum Birmingham, które podobnie jak w Wenecji, można zwiedzać pływając statkiem po kanałach. Była to już piąta edycja wymiany szkolnej pomiędzy naszymi szkołami, uczniowie z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Wrażenia uczestników:

Magda Maćkała
Anglicy świetnie nas ugościli, mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają lekcje w angielskiej szkole, samo miasto zrobiło na nas duże wrażenie. Odwiedziliśmy także Londyn, widzieliśmy słynne wizytówki tego miasta jak choćby parlament z Big Benem. Spędziliśmy tam pięć dni, po których nie chcieliśmy wracać do Polski, tak bardzo smakowało nam angielskie jedzenie.

Julia Przestrzelska
Bawiliśmy się tak dobrze, że żal nam było wracać do Polski. Codziennie mieliśmy różne zajęcia: w Birmingham uczestniczyliśmy w lekcjach w szkole angielskiej, byliśmy w różnych restauracjach, na kręgielni i w galerii handlowej Bullring, a w sobotę zwiedzaliśmy Londyn. Wszyscy nasi gospodarze byli niezwykle gościnni i życzliwi. Polecam udział w wymianie wszystkim tym, którzy lubią się dobrze bawić i chcieliby jednocześnie podszkolić znajomość angielskiego

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group