Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II Powiatowa Konferencja „Wyjść z Cienia”

Piątek, 1 listopada 2013, 11:41
Aktualizacja: 23:20
Autor: red.
Świdnica: II Powiatowa Konferencja „Wyjść z Cienia”
Fot. organizator
Kierując się potrzebą zwrócenia uwagi na problemy zdrowia psychicznego, w trosce o zapewnienie pomocy i wsparcia osobom, które borykają się z zaburzeniami bądź chorobą psychiczną wicestarosta świdnicki Alicja Synowska zaprasza na II Powiatową Konferencję „Wyjść z cienia”, która odbędzie się 6 listopada w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy w godzinach 10.00–13.00 .

II Konferencja „Wyjść z cienia” ma charakter otwarty i adresowana jest do wszystkich zainteresowanych osób, szczególnie gorąco zapraszamy rodziców, opiekunów oraz przedstawicieli oświaty, sądownictwa, policji, ochrony zdrowia, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży. Intencją organizatorów konferencji jest poruszenie zagadnień, często ukrywanych przed społecznością lokalną, wyczulenie na brak zrozumienia i pomoc w szukaniu wsparcia, szczególnie jeżeli chodzi o przemoc seksualną. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się m.in. z tak często spotykanym zjawiskiem jak anoreksja, bulimia oraz kompulsywne objadanie się. W ciekawy sposób zostanie przedstawiony świat dziecka doznającego przemocy seksualnej. W ramach konferencji przewiduje się wykłady:

- „Jak wchodzimy w cień” – Stefania Raducka-Gazda psycholog kliniczny

- „Czym jest anoreksja i bulimia?” – Dorota Werner psychoterapeuta, seksuolog

- „Świat w oczach dziecka” – Dorota Werner psychoterapeuta, seksuolog

oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Szczęśliwe chwile z moją rodziną”.

Licząc na zainteresowanie przytoczonymi tematami wyrażam nadzieję, że zaszczycicie Państwo organizatorów swoją obecnością.

Organizator II Konferencji „Wyjść z cienia” - Powiat Świdnicki
Współorganizatorzy: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Zespół Szkól Specjalnych w Świdnicy, Stowarzyszenie „Sensus” w Świdnicy, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group