Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: II Spotkanie Kobiet w Strzegomiu

Środa, 24 kwietnia 2013, 8:32
Autor: red.
Strzegom: II Spotkanie Kobiet w Strzegomiu
Fot. użyczone
W piątek, 19 kwietnia miało miejsce drugie już spotkanie dla kobiet pod hasłem ”Zatrzymaj się … na chwilę dla siebie”. Impreza otwarta, dedykowana dla Pań zgromadziła również grono Panów. Tematem przewodnim spotkań jest przede wszystkim zdrowie.

- Na naszym terenie mamy wielu świetnych specjalistów, którzy chętnie podzielą się swoja wiedzą, podpowiedzą i doradzą. Przyjęłam sobie za zadanie zapraszać ciekawych ludzi, właścicieli firm, działających lokalnie oraz jeden temat wyjątkowy, taki o którym wydaje się nam odległy , gdzieś tam realizowany. W Strzegomiu, czy na terenie naszego powiatu są ludzie, którzy zajmują się bardzo interesującą produkcją, czy wytwórczością, zapraszam ich, aby przybliżyli nam swoje działania. Chcę przedstawić ludzi z pasją, realizujących nietuzinkowe przedsięwzięcia, którzy są tak blisko - mówi Sabina Cebula.

I tym razem moderatorem spotkania była Pani Elżbieta Farion, która prowadziła je z wdziękiem i humorem. Na początku Pani Sabina Cebula podziękowała Paniom i Panom za przybycie, a szczególnie wszystkim osobom które zgodziły się wystąpić tego wieczoru.

Pani Maria Szymańska właścicielka Punktu Piękności w Strzegomiu, specjalistka wizażu i zabiegów kosmetycznych twarzy przedstawiła wykład .: „Starzenie się skóry problemem nowoczesnej kobiety”. Omówiła na czym polegają zmiany w wyglądzie i strukturze skóry wraz z upływem lat oraz przyczyny, które je powodują. Przybliżyła słuchaczom metody jakie są stosowane w nowoczesnej kosmetyce i kosmetologii poprawiające ogólną kondycję skóry.

Drugi temat spotkania „Osteoporoza” przybliżony został przez lek. med. Panią Dorotę Podwórną specjalistę chorób wewnętrznych i reumatologii. W bardzo przystępny i obrazowy sposób pokazała czym jest choroba zwana osteoporozą, jaki są jej objawy i jakie powoduje skutki. Poznaliśmy mechanizm remodelacji, czyli przebudowy kości, dlaczego następuje ubytek masy kostnej i jak wpływać na spowolnienie tego nieodwracalnego procesu. Pani doktor omówiła sposoby rozpoznawania choroby, możliwości terapii, a przede wszystkim metody zapobiegania, czyli działania profilaktyczne.

W kolejnej części spotkania pokazano film na temat udaru mózgu zrealizowany na zlecenie Starostwa Powiatowego w Świdnicy z udziałem specjalistów lekarzy i rehabilitantów Szpitala „Latawiec”. Po „ciężkich” tematach medycznych kolejny był niewątpliwie wytchnieniem i ciekawostką dla słuchaczy. „Winnica świdnicka” – to właśnie kolejna prelekcja. Pan Ryszard Gut w miejscowości Makowice w powiecie świdnickim założył i prowadzi wraz z żoną profesjonalną winnicę produkującą wspaniałe wina. Zarówno uroki miejsca jak też samej winnicy pokazał Pan Ryszard w swoim wystąpieniu. W bogato ilustrowanej prezentacji przedstawił swoje uprawy, rodzaje winorośli i stosowane odmiany oraz zakres działalności winnicy. Tak nas zachęcił, że nic innego nie pozostaje jak tylko wybrać się na jesieni do winnicy.

Z kolei Pan Michał Szymański specjalista odnowy biologicznej, instruktor wielu dyscyplin sportowych oraz form aktywności fizycznej, a w szczególności rekreacji ruchowej zachęcał do działania dla zdrowia prezentując wykład pn.: „Ruch i relaks dla zdrowia – Nordic Walking”. Był to dokładny instruktaż jak dobrać sprzęt i jak zacząć uprawiać tę dyscyplinę sportu. Tyle teorii, ale naturalnie będzie i praktyczna nauka, przecież musimy poprawiać kondycję, aby dojść do Makowic, a przede wszystkim działać prozdrowotnie.

Ostatnim punktem spotkania było losowanie nagród ufundowanych przez prelegentów oraz organizatorkę. Rozlosowano m.in. bezpłatne zaproszenia na zabiegi upiększające w Punkcie Piękności, zaproszenie na bezpłatną konsultację u Pani doktor Doroty Podwórnej, butelki wina, kieliszki do wina, suplementy diety wzmacniające organizm ufundowane przez Marię Michalec oraz przez Państwa Roberta i Joannę Siekaniec.

Spotkanie zostało przygotowane z wydatną pomocą Pana Tomasza Marczaka dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu oraz Pani Ewy Tutki wicedyrektora tejże szkoły.

- Wiem, że takie ogólne podziękowania nie są dobrze widziane przez czytelników, ale jednak Spotkania mogę się odbywać dzięki wyżej wymienionym osobom, bardzo dziękuję im za pomoc i chęci do współpracy, a wszystkim którzy przyszli na Spotkanie mam nadzieje, że informację będą przydatne i pozwolą nam ,uczestnikom zwiększyć świadomość również własnej odpowiedzialności za zdrowie, które z wiekiem staje się coraz cenniejsze.
Ruch, rozsądne odżywianie i uśmiech, tak krótko można podsumować nauki płynące ze Spotkania. Czy będzie kolejne spotkanie? Tak, podobnie jak kobiety Świdnicy i Wałbrzychu w październiku w ramach „różowej wstążki” organizują spotkania, tak chciałabym aby również w Strzegomiu ten tamta znalazł się na stałe w naszym programie.
- dodaje Sabina Cebula.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group