• Czwartek, 18 kwietnia 2019
  • Godz. 14:38
  • Imieniny: Alicji, Apoloniusza, Bogusławy
  • Czytających: 850
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

II Turniej o Miecz Księcia Bolka II Świdnickiego i Pierścień Księżnej Agnieszki

Wiadomości: Świdnica
Środa, 11 listopada 2009, 8:08
Aktualizacja: 8:13
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już po raz drugi w hali świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkali się szermierze, aby wziąć udział w Turnieju o Miecz Księcia Bolka II Świdnickiego, rozgrywanym w ramach VI Pucharu Polski Weteranów Szermierki.

Turniej ten wspólnie z Urzędem Miasta Świdnicy i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, przy wsparciu Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki, organizował Wrocławski Klub Szermierczy „Kolejarz”.

Walki były bardzo zacięte i wyrównane, a o zwycięstwach w poszczególnych broniach decydowało jedno lub dwa trafienia, natomiast w szabli dopiero walka barażowa. W turnieju brali udział zawodnicy z Gdańska, Warszawy, Białegostoku, Tarnowa, Krakowa, Zakopanego, Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina, oraz wielu miast Górnego Śląska (Katowice, Zabrze, Sosnowiec, Bytom, Gliwice). Przybył również reprezentant Łotwy.

Szermierze wrocławscy byli mało gościnni dla rywali z całej Polski, gdyż odnieśli zwycięstwa w szpadzie – Paweł Krawczyk i florecie – Ryszard Cała, przed Tomaszem Kończyło (też z „Kolejarza”). Najlepsze trójki w poszczególnych broniach otrzymały z rąk wiceprezydenta Świdnicy, Waldemara Skórskiego, kute w Malborku miecze.

WYNIKI:

Szpada - open

Krawczyk Paweł,

Heronimek Leszek,

Kostrzewa Ireneusz,

Krzemiński Mariusz,

Zieliński Dariusz,

Doroszenko Andrej,

Gąsiorek Jarosław,

Małasiński Adam,

Kończyło Tomasz,

Pokrzywa Mariusz,

Adamczewski Wojciech,

Kuźmiński Tomasz,

Jaroszewicz Romuald,

Derewicz Adam,

Rogalski Wojciech,

Szczerbowski Lech,

Gorząd Tomasz,

Zakonek Bronisław,

Wylęgała Jerzy,

Karhathanasis Athanasis,

Sowiński Janusz,

Ślifirski Piotr,

Strzelczyk Henryk,

Rachel-Świrska Krystyna,

Chudycki Artur.

Kategoria „O”

Kończyło Tomasz,

Szczerbowski Lech.

Kategoria „I”

Heronimek Leszek,

Krzemiński Mariusz,

Kostrzewa Ireneusz.

Kategoria „II”

Krawczyk Paweł,

Doroszenko Andrej,

Małasiński Adam.

Kategora „III”

Jaroszewicz Romuald,

Wylęgała Jerzy.

Kobiety

Rachel-Świrska Krystyna.

Floret – open

Cała Ryszard,

Kończyło Tomasz,

Surowiec Tomasz,

Pokrzywa Mariusz,

Zakonek Bronisław,

Jaroszewicz Romuald,

Rogalski Wojciech,

Rachel-Świrska Krystyna,

Adamczewski Wojciech,

Ślifirski Piotr,

Serwatka Marek,

Karhathanasis Athanasis,

Kategoria „O”

Kończyło Tomasz,

Kategoria „I”

Cała Ryszard,

Surowiec Tomasz,

Rogalski Wojciech.

Kategoria „II”

Pokrzywa Mariusz,

Zakonek Bronisław,

Adamczewski Wojciech.

Kategoria „III”

Jaroszewicz Romuald.

Kobiety

Rachel-Świrska Krystyna.

Szabla - open

Wrona Zbigniew,

Grobelny Ryszard,

Derewicz Adam,

Nowicki Wiesław,

Chudycki Artur,

Adamczewski Wojciech,

Konwiński Grzegorz.

Kategoria „I”

Wrona Zbigniew,

Nowicki Wiesław,

Chudycki Artur.

Kategoria „II”

Grobelny Ryszard,

Derewicz Adam,

Adamczewski Wojciech.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group