Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: II Żarowska Prelekcja Historyczna

Czwartek, 14 kwietnia 2016, 6:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 14:16
Autor: opr.red.
Żarów: II Żarowska Prelekcja Historyczna
Fot. użyczone
Mieszkańcy Bogatyni mają różne opinie na ich temat. Jedni uważają, że to ludzie z wizją, którzy są na tropie wielkiego odkrycia. Drudzy traktują ich jak zapaleńców, poszukujących czegoś, co istnieje tylko w miejscowych legendach. Jaka jest naprawdę Łużycka Grupa Poszukiwawcza i co jest jej celem? Na te i inne pytania odpowiedzą oni sami.

W piątek, 15 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie kolejna odsłona spotkań z historią. Zainspirowani opowieściami dziadków i rodziców odkrywają tajemnice obozu pracy i fabryki "Zittwerke", w której podczas II wojny światowej produkowano silniki turboodrzutowe do samolotów Messerschmitt Me 262 "Schwalbe".

Podczas II Żarowskiej Prelekcji Historycznej zaprezentowany zostanie film Szymona Wasylów pt. "Mury mówią", który przybliża historię wzgórza w Sieniawce - miejsca pamiętającego zarówno przedwojenne koszary wojskowe, fabrykę silników odrzutowych, obóz pracy, jak i domniemane tajemnicze podziemia.

Drugim tematem spotkania będą "Lotnicze aspekty II wojny światowej w rejonie Żarowa". Mowa będzie zarówno o poszukiwaniach i odkryciach elementów lotniczych w okolicy Żarowa, działaniach lotnictwa niemieckiego i radzieckiego oraz o tajemniczej produkcji lotniczej w cegielni "Tonwerke" w Imbramowicach.

Na dużą dawkę nieznanej i ciągle odkrywanej historii II wojny światowej zapraszamy już 15 kwietnia o godz. 18:00 do kawiarni Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group