Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II Zjazd Świdniczan już od czwartku. Zgłoszenia elektroniczne od południa zamknięte

Środa, 20 sierpnia 2014, 8:49
Aktualizacja: 13:51
Autor: red.
Świdnica: II Zjazd Świdniczan już od czwartku. Zgłoszenia elektroniczne od południa zamknięte
Fot. archiwum
Więcej uczestników, więcej koncertów, więcej wycieczek i więcej atrakcji dla świdniczan – tak w porównaniu do ubiegłorocznego zapowiada się II Zjazd Świdniczan.

Koncerty, wycieczki, spotkania w restauracjach, zabawy rekreacyjne, wspólny grill z dyskoteką – to wszystko czeka na blisko 1.300 uczestników tego wielkiego wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 21 do 24 sierpnia 2014 roku. Wśród nich są świdniczanie z Australii, USA, Grecji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Od czwartku każdy zarejestrowany uczestnik posiadający identyfikator będzie mógł w restauracjach oznakowanych flagą i logo zjazdu skorzystać ze specjalnego menu i 20-procentowego rabatu. Greckie klimaty będzie można poczuć w Galerii 44 i Starym Browarze, kuchni bawarskiej z towarzyszeniem odpowiedniej oprawy – w Ratuszowej, kuchnię francuską oferuje zjazdowiczom Red Baron, klimaty PRL-u odtworzy dla nas Seta&Galareta, pub Biała Dama zaprasza na piwa inne niż wszystkie, a także degustację produktów używanych do ich warzenia, a kawiarnia Salon Fiński oferuje gościom zjazdu specjały spod koła podbiegunowego, w tym kanapki z salami z mięsa… renifera!

Każdego dnia zjazdu wieczorem zapraszamy do Rynku na koncerty, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na finał, w niedzielę, wystąpi zespół More Wine Please, zwycięzca tegorocznej Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.

Kumulacja wydarzeń zjazdowych przypadnie na sobotę, kiedy odbędzie się uroczyste otwarcie ścieżki biegowej nad zalewem Witoszówka, a także Festyn Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Także dzień później świdniczanie będą mieli do wyboru wiele ciekawych propozycji. W ramach zjazdu zaplanowano msze św. w intencji wszystkich świdniczan, które odbędą się w niedzielę o godz. 10.00 w katedrze, Kościele Pokoju i cerkwi pw. św. Mikołaja. Po mszy w katedrze, ok. godz. 11.15 zapraszamy do wspólnego zdjęcia świdniczan na placu przed katedrą. A stamtąd zapraszamy do Rynku na prezentację regimentów w ramach Rekonstrukcji Historycznych Bitew.

Elektroniczne zapisy na zjazd, za pomocą formularza on-line, zostaną zamknięte w środę, 20 sierpnia o godz. 12.00. „Gapowicze” mogą zgłaszać się do recepcji zjazdu, która zostanie uruchomiona 21 sierpnia o godz. 9.00. Będzie jeszcze szansa się zapisać, ale wyłącznie w przypadku wolnych miejsc.

Recepcja zjazdu zostanie ulokowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy
ul. Franciszkańskiej. Będzie czynna w następujących terminach i godzinach:
• 21 sierpnia, czwartek – godz. 9.00-20.00
• 22 sierpnia, piątek – godz. 9.00-20.00
• 23 sierpnia, sobota – godz. 9.00-20.00
• 24 sierpnia, niedziela – godz. 9.00-14.00.

***

O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan
II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Więcej informacji: www.zjazdswidniczan.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group