Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

III Festiwal Origami "Papierowe ewolucje"

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 17 marca 2015, 11:33
Aktualizacja: 15:51
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Po raz trzeci żarowianie mogli podziwiać pokonkursową wystawę Festiwalu Origami "Papierowe ewolucje". W niedzielę, 15 marca na odwiedzających Żarowską Izbę Historyczną czekały papierowe ozdoby wykonane w trzech kategoriach: origami klasyczne, modułowe i origami 3D.

Była również możliwość, aby porozmawiać z instruktorem origami, wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Origami Adamem Szewczykiem i jednocześnie przewodniczącym żarowskiego konkursu. - Nasz konkurs cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy Żarów, jak i całej Polski. Składamy serdeczne podziękowania jurorom za ogrom wykonanej pracy przy tak niełatwej ocenie 204 prac w 13 kategoriach, Polskiemu Towarzystwu Origami za patronat medialny oraz sponsorowi festiwalu DSSE Daicel Safety Systems Europe - mówi Elżbieta Kulas z żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Jury w składzie: Adam Szewczyk - instruktor Polskiego Towarzystwa Origami i przewodniczący, Beata Pis - nauczyciel wychowania przedszkolnego Bajkowego Przedszkola w Żarowie i Elżbieta Kulas - specjalista ds. kultury Gminnego Centrum Kultury i Sportu dokonało oceny prac.

Na konkurs wpłynęło 204 prace z 30 miejscowości: Piszkawa (gmina Oleśnica), Kalisz, Karlino, Dębno, Bytom, Chełmek, Mogilno, Zamość, Inowrocław, Wrocław, Frysztak, Sułów, Godziszcze, Trzydnik Duży, Łosiów, Płońsk, Lubawka, Polkowice, Wojnicz, Jełowa, Miedzna, Warszawa, Imbramowice, Zastruże, Jelenia Góra, Jaworzyna Śląska, Mrowiny, Przemyśl, Gdynia i Żarów.

Komisja po wnikliwym obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac, zwracając szczególną uwagę na samodzielność oraz stopień trudności wykonania modelu, ciekawość pomysłu, estetykę i dobór kolorystyki, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w 13 kategoriach:

Kategoria I – szkoły podstawowe, kl. 0-III

I miejsce - Karolina Łuczak, kl. III – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, tytuł modelu „Na wsi”

II miejsce - Gabriela Stypa, kl. II – Świetlica Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu, tytuł modelu „Korale”

III miejsce - Anna-Maria Michalska, kl. I – Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, tytuł modelu „Podwodny świat”

I wyróżnienie - Julia Pełka, kl. III – Świetlica Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina

w Jeleniej Górze, tytuł modelu „Parasolowe drzewo”

II wyróżnienie – Wojciech Maślerz, kl. II – Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach, tytuł modelu „Czołgi polskie i niemieckie”

III wyróżnienie – Wiktoria Wargocka, lat 8 – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, tytuł modelu „Pingwiny”

IV wyróżnienie – Emilia Nurek, kl. I – Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu, tytuł modelu „Blue Fish”

V wyróżnienie – Milena Janowicz, kl. I – Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach,tytuł modelu „Kot i mysz”

VI wyróżnienie – Lena Piękosz-Grabowska, kl. II – Amerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Językiem Angielskim w Gdyni, tytuł modelu „Kostka”

Kategoria II a – origami klasyczne - szkoły podstawowe, kl. IV-VI

I miejsce - Patrycja Kurman, kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 172 przy Zespole Szkół nr 94

w Warszawie, tytuł modelu „Liliowiec”

II miejsce - Gabriela Bednarek, kl. VI - Szkoła Podstawowa nr 172 przy Zespole Szkół nr 94

w Warszawie, tytuł modelu „Fuksja”

III miejsce - Kamil Wołek, kl. V – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, tytuł modelu „Zające”

Kategoria II b – origami modułowe – szkoły podstawowe, kl. IV-VI

I miejsce - Carmen Krause, kl. V – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej, tytuł modelu „Był sobie sześcian - metamorfoza”

II miejsce - Maciej Dziubiela, kl. VI – Szkoła Podstawowa w Miedznej, tytuł modelu „Kusudama”

III miejsce - Wiktor Józefiak, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu, tytuł modelu „Kręciołek z dużym dołkiem”

Kategoria – origami modułowe – szkoły podstawowe, kl. IV-VI

I miejsce - Mateusz Zamroczyński, kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika

w Mogilnie, tytuł modelu „Smok - Muszu”

II miejsce - Klaudia Helbin, kl. VI – Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku, tytuł modelu „Tukan”

III miejsce - Martyna Owczarska, kl. VI – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, tytuł modelu „Gitara elektryczna”

I wyróżnienie – Karol Sikora, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach, tytuł modelu „Papuga”

II wyróżnienie – Przemysław Dobrowolski, kl. IV – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy

w Żarowie, tytuł modelu „Zając wielkanocny”

III wyróżnienie – Marcin Wasilewski, kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach, tytuł modelu „Kobra”

Kategoria III a – origami klasyczne – gimnazjaliści

I miejsce - Damian Malicki, kl. III – Powiatowe Gimnazjum Publiczne w Płońsku, tytuł modelu „Jeleń”

II miejsce - Jakub Tarkowski, kl. II – Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym, tytuł modelu „Yellow Jacket”

III miejsce - Jacek Multan, kl. III – Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Łosiowie, tytuł modelu „Feniks”

I wyróżnienie – Patrycja Ignatowicz, kl. II – Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce, tytuł modelu „Niebieski smok”

Kategoria III b – origami modułowe – gimnazjaliści

I miejsce - Karolina Bizior, kl. III – Publiczne Gimnazjum w Sułowie, tytuł modelu „Kusudama”

II miejsce - Iwona Magdziarz, kl. III – Publiczne Gimnazjum w Sułowie, tytuł modelu „Jajo - snopologia”

III miejsce - Agata Kościk, kl. III – Publiczne Gimnazjum w Sułowie, tytuł modelu „Kusudama”

Kategoria III c – origami 3D – gimnazjaliści

I miejsce - Karol Jurasz, kl. III – Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku, tytuł modelu „Tygrysek”

II miejsce - Gabriela Chmura, kl. II – Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku, tytuł modelu „Tort”

III miejsce - Kinga Steczkowska, kl. I – Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku, tytuł modelu „Smok”

I wyróżnienie – Konrad Skóra, kl. II Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie, tytuł modelu „Koszyk z łabędziem”

Kategoria IV a – origami klasyczne – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Paweł Puklicz, kl. II – Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Józefa Bema

we Wrocławiu, tytuł modelu „Wiewiór z Epoki Lodowcowej z żołędziem”

II miejsce - Aleksandra Walerowicz, kl. III – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, tytuł modelu „Słoń”

III miejsce - nie przyznano,

I wyróżnienie – Marcin Marciniak, kl. I – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

w Kaliszu, tytuł modelu „Kolczyki”

Kategoria IV b – origami modułowe – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Aleksandra Maria Polcyn, kl. II – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza

w Inowrocławiu, tytuł modelu „Kusudama z kręciołkami”

II miejsce - Agnieszka Galewicz, kl. II – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, tytuł modelu „Kusudama”

III miejsce - Beata Gik, kl. II – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu

tytuł modelu „Kolczatka”

Kategoria IV c – origami 3D – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Szymon Wagan, kl. II – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

w Kaliszu, tytuł modelu „Samolot”

II miejsce - Gabriela Jabłońska, kl. II – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

w Kaliszu, tytuł modelu „Ptaki w budce”

III miejsce - Paulina Poniatowska, kl. I – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

w Kaliszu, tytuł modelu „Smok”

Kategoria V a – origami klasyczne – dorośli

I miejsce - nie przyznano,

II miejsce - nie przyznano,

III miejsce - nie przyznano

I wyróżnienie – Beata Babiuch z Chełmka, tytuł modelu „Skorpion”

Kategoria V b – origami modułowe – dorośli

I miejsce - Magdalena Kawa z Woli Dębińskiej, tytuł modelu „Kusudama”

II miejsce - Małgorzata Pietrzykowska z Kalisza, tytuł modelu „Kolorowe pajączki”

III miejsce - Beata Górecka-Pęder, tytuł modelu „Kręciołkowe kolczyki”

Kategoria V c – origami 3D – dorośli

I miejsce - Mirosław Pęder z Karlina, tytuł modelu „Papuga”

II miejsce - Beata Górecka-Pęder z Kalisza, tytuł modelu „Kobra”

III miejsce - Maria Górecka z Kalisza, tytuł modelu „Szopka bożonarodzeniowa”

I wyróżnienie – Jolanta Wolska z Piszkawy gm. Oleśnica, tytuł modelu „Ozdoba świąteczna – bombka”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group