Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III Gala Wolontariatu w Gimnazjum nr 4

Czwartek, 14 maja 2015, 13:20
Aktualizacja: 13:21
Autor: red.
Świdnica: III Gala Wolontariatu w Gimnazjum nr 4
Fot. użyczone
12 maja w Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy odbyła się już po raz trzeci Gala Wolontariatu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka oraz Beata Moskal–Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnicy.

Wśród zaproszonych gości, obok Prezydent Miasta Świdnicy, znaleźli się: Tadeusz Niedzielski – dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Dorota Szyłobryt z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Aleksandra Królak-Wąsowicz – z Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego oraz Robert Klimkiewicz - prezes Fundacji SKSK.

W spotkaniu promującym ideę wolontariatu udział wzięły reprezentacje świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie szkół podstawowych nr 6,8,105, Fundacji „Bliżej Dziecka”, Caritas Diecezji Świdnickiej a także gimnazjów nr 2,3 i 4 oraz 13 ŚDSH “Mafikeng”, przygotowali na tę okazję prezentacje, w których podzielili się swoimi doświadczeniami z zakresu wolontariatu. Działania podejmowane przez wolontariuszy są zależne od potrzeb środowiskowych, potencjału, zaangażowania młodzieży oraz ich indywidualnych preferencji. Młodzi ludzie skupiają się na pomocy i współpracy m.in. z domami dziecka, przedszkolami, świetlicami szkolnymi, Domem Dziennego Pobytu „Przystań”, Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Organizują również szereg imprez i akcji charytatywnych, wspomnieć należy o „Górze grosza”, zbiórce nakrętek czy też karmy dla zwierząt ze schronisk.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska podsumowując prezentacje powiedziała: „Jestem bardzo podbudowana tym, co usłyszałam. To, co dzisiaj zaczęliście robić jako uczniowie, mam nadzieję, że zostanie w was na zawsze i kierować się będziecie słowami Martina Luthera Kinga „Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest co robisz dla innych?” Widzę w was partnerów, młodych wrażliwych ludzi. Chciałabym z wami podejmować wspólne edukacyjne akcje np. na temat segregacji śmieci, a w przyszłości widzę was jako członków Młodzieżowej Rady Miejskiej. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się w większym gronie, że zarazicie swoich rówieśników waszą pozytywną energią.”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group