Czytających: 1690

Kąty Wrocławskie: III liga piłkarska: Koncertowa połowa Szczygła

Niedziela, 29 maja 2016, 20:10
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2016, 17:12
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica pokonali na wyjeździe Bystrzycę Kąty Wrocławskie 4–1.

Po niezłym początku meczu ze strony gospodarzy, którzy ochoczo ruszyli na bramkę świdniczan, około 10 minuty nasi zadali bardzo mocny cios. Szczygieł znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz golkiper zdołał to uderzenie zatrzymać, ale przy dobitce Borowego był już bezradny. Trzy minuty później znów Szczygieł stanął oko w oko z bramkarzem miejscowych i tym razem zachował więcej zimnej krwi i zdobył gola na 2-0. W 27. minucie strzał Borowego obronił bramkarz, a w 30. minucie uderzenie aktywnego Szczygła ponownie padło łupem bramkarza. W 40. minucie Jaros dokładnie dograł w pole karne Bystrzycy, a tam Szczygieł zdobył gola na 3-0. Imponującą formę Kamil Szczygieł potwierdził w 45. minucie, kiedy podwyższył prowadzenie na 4-0 po pięknym uderzeniu w okienko bramki gospodarzy.

W drugiej odsłonie nasi już nie nadwyrężali sił, bowiem mecz został rozstrzygnięty w pierwszych 45 minutach. Grę opanowali zawodnicy Bystrzycy, ale niewiele z tej przewagi wynikało. Tymczasem Poloniści atakowali z rzadka, ale dwukrotnie Borowy był bliski wpisania się na listę strzelców. Miejscowi dopięli swego w 72. minucie, kiedy po stałym fragmencie gry i skutecznym strzale głową zdobyli gola honorowego. W końcówce oba zespoły miały jeszcze co najmniej po dwie znakomite okazje do zdobycia goli, lecz je zaprzepaściły i wynik nie uległ już zmianie.

Bystrzyca Kąty Wrocławski – Polonia/Stal Świdnica 1-4 (0-4)

Polonia/Stal: Stitou, Marszałek (79’ Ciuba), Salamon, Sudoł, Jaros, Ł. Kot, Morawski (61’ Tobiasz), Pawlak, Szczygieł, Wargin, Borowy