Czytających: 2303

Świdnica: III liga piłkarska: Kontrowersyjny gol

Niedziela, 15 maja 2016, 15:56
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica przegrali na własnym boisku z Lechią Dzierżoniów 0–1.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne. Groźniej pod świdnicką bramką zrobiło się w 9. minucie, lecz dośrodkowanie Śmiałowskiego nie doszło do żadnego z graczy z Dzierżoniowa. W 12. minucie minimalnie chybił uderzeniem głową Juraszek. W tym okresie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni w 24. minucie pomylił się nieznacznie Niedojad. W odpowiedzi Kukla znalazł się przed Malcem i przegrał ten pojedynek. W 34. minucie Kukla dograł do Wargina, ale gracz świdnickiego zespołu chybił.

Druga odsłona rozpoczęła się od celnego strzału Niedojada, z którym Stitou nie miał większego problemu. W 53. minucie po zagraniu Śmiałowskiego Niedojad uderzył głową i trafił w poprzeczkę. W 57. minucie Buryło huknął z dystansu, ale Stitou znów był na posterunku. Siedem minut później Jaros zagrał idealnie do Kukli, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i powstrzymał go Juraszek. W 78. minucie Filipczak podał dokładnie do Tobiasza, ale jego strzał minął cel. W 85. minucie doszło do decydującej akcji meczu. Śmiałowski zdobył gola strzałem głową. Sędzia boczny sygnalizował spalonego, ale arbiter główny postanowił uznać gola dla Lechii. W 88. minucie Tobiasz znalazł się w sytuacji sam na sam z Malcem, ale bramkarz gości po raz kolejny pokazał klasę i powstrzymał Polonistę.

Polonia/Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów 0-1 (0-0)

Skład Polonii-Stali: Stitou, Ł. Kot, Salamon, Sudoł, Jaros, Morawski (46’ Filipczak), Sowa, Wargin, Szczygieł, Kukla (67’ Tobiasz), Borowy.