Czytających: 1588

REGION: III liga piłkarska: Niewygodne Mostki

Niedziela, 1 listopada 2015, 14:23
Aktualizacja: 14:24
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica wrócili z Mostek bez punktów, bowiem ulegli miejscowej Formacji Port 0–2.

Faworytem meczu byli gospodarze, którzy po słabym początku sezonu radzą sobie coraz lepiej i zajmują dość wysoką lokatę w tabeli. Już w 6. minucie bliski zdobycia gola był Piosik, ale na szczęście dla świdniczan chybił. W odpowiedzi Kukla trafił w boczną siatkę. W 20. minucie Kukla dograł do Tarnova, a nasz najlepszy napastnik zdobył gola, lecz sędziowie odgwizdali spalonego i gola nie uznali. W 30. minucie pogubił się Kukla, który stracił futbolówkę na rzecz Juchacza, który dograł do Kaźmierowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem wyprowadził Formację na prowadzenie. W 40. minucie ładnie uderzył Kot, lecz piłka minęła bramkę miejscowych. Już na początku drugiej odsłony Stefanowicz pomylił się o centymetry. Po chwili Tarnov zagrał do Kukli, ale uderzenie naszego gracza minęło bramkę Formacji o centymetry. W kolejnych minutach na murawie niewiele ciekawego się działo. Mecz się zaostrzył i arbiter musiał utemperować graczy i pokazał kilka żółtych kartek. W 73. minucie Juchacz dograł idealnie do Piosika, a ten dopełnił formalności i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0. Po kilku minutach z dystansu huknął Piosik, ale Stitou był na posterunku. W 81. minucie wprowadzony na murawę Kohut uderzył celnie, ale Tomczak wyłapał to uderzenie. W końcówce po raz kolejny na strzał z dystansu zdecydował się Szuba i tym razem piłka minęła bramkę rywala. W doliczonym czasie gry Luber został ukarany czerwoną kartką, a wynik już nie uległ zmianie.

Formacja Port Mostki – Polonia/Stal Świdnica 2-0 (1-0)

Polonia-Stal: Stitou, Salamon, Luber, Truszczyński, Jaros, Borowy, Szuba, Morawski (53’ Tobiasz), Ł. Kot (56’ Ciuba), Kukla (82’ Gładysz), Tarnov (78’ Kohut).

Wyniki:

Górnik Wałbrzych - KP Brzeg Dolny 2-0 (Marcin Orłowski 60 (k), 66 (k)

Piast Żmigród - Ilanka Rzepin 4-1 (Szymon Sołtyński 8, 75, Cezary Kępczyński 61, Maciej Brumirski 63 - Michał Sucharek 5)

Zagłębie II Lubin - Śląsk II Wrocław 1-3 (Eryk Sobków 9 - Marcin Przybylski 32, Adrian Repski 42, Krystian Miś 87)

Karkonosze Jelenia Góra - KS Polkowice 0-2 (Mariusz Szuszkiewicz 47, 59)

Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski) - Miedź II Legnica 2-3 (Mateusz Konefał 18, Oskar Raćko 35 - Hubert Krawczun 8, Tomasz Wojciechowski 84, Barosz Światły 90)

Lechia Dzierżoniów - Ślęza Wrocław 1-1 (Łukasz Maciejewski 57 - Grzegorz Rajter 25)

Foto-Higiena Gać - Budowlani Lubsko 3-0 (Łukasz Kucyniak 15, Paweł Synowiec 65, Jakub Kalinowski 67)

Formacja Port 2000 Mostki - Polonia-Stal Świdnica 2-0 (Szymon Kaźmierowski 30, Krzysztof Piosik 73)

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 1-1 (Bartłomiej Ożga 59 - Michał Chyrek 7)