Świdnica: III liga piłkarska: Sudoł w roli głównej

Czwartek, 4 czerwca 2015, 10:27
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2015, 9:59
Autor: red.
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica zremisowali przed własną publicznością 2–2 z rezerwami Śląska Wrocław.

Początkowe minuty nie były zbyt porywające. Odnotować należy właściwie jedynie strzał głową Borowego ponad bramką oraz uderzenie Jarosa wybronione przez Abramowicza. W 25. minucie bliski zdobycia gola dla gości był Pałaszewski, ale na nasze szczęście chybił. Jednak już kilka minut później interweniujący Sudoł wpakował futbolówkę do własnej bramki i goście prowadzili 1-0. Szansę na wyrównanie miał Rytko, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. Wreszcie w 40. minucie świdniczanie dopięli swego, a autorem trafienia był Skrypak.

Początek drugiej odsłony to uderzenie Tobiasza obronione przez golkipera Śląska. Parę chwil później czujność Abramowicza sprawdził uderzeniem z rzutu wolnego Tarnov, ale znów górą był bramkarz przyjezdnych. W 53. minucie w polu karnym jeden z graczy Śląska dotknął piłki ręką i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Sudoł. W 57. minucie od straty gola Polonistów uratowała poprzeczka. Z każdą minutą przewaga gości rosła i w efekcie Matusik w doliczonym czasie gry doprowadził do remisu.

Polonia/Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 2-2 (1-1)

Skład Polonii-Stali: Kot, Skrypak, Sudoł, Salamon, Pankowski, Rytko, Szuba (70’ Luber), Tarnov, Tobiasz (76’ Sowa), Jaros (62’ Kukla), G. Borowy

Wyniki:

Stilon Gorzów Wielkopolski - UKP Zielona Góra 1-0 (Kordian Ziajka 90)

Ślęza Wrocław - Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski) 0-0

MKS Oława - Piast Żmigród 1-0 (Rafał Kohut 34)

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Karkonosze Jelenia Góra 0-7 (Łukasz Kowalski 58 (k), 59, 70 (k), 75 (k), Szymon Statkowski 80, Kamil Niedźwiedź 83, Tobiasz Kuźniewski 86)

Bielawianka Bielawa - Foto-Higiena Gać 0-4

Zagłębie II Lubin - Lechia Dzierżoniów 2-0 (Bartosz Jaroszek 40, Maciej Kowalski-Haberek 51 (k)

Polonia-Stal Świdnica - Śląsk II Wrocław 2-2 (Michał Skrypak 39, Michał Sudoł 54 (k) - Michał Sudoł 30 (s), Maciej Matusik 90)

Formacja Port 2000 Mostki - KP Brzeg Dolny 6-0 (Krzysztof Piosik 12, 38, 47, 60, 90 (k), Krzysztof Sikora 42)

Dąb Przybyszów - Polonia Trzebnica 8-1 (Dominik Skrzyński 16, 79, Kacper Koppenhagen 23, 63, Andrzej Kowalczyk 27, Damian Jodłowiec 38, Adrian Kręc 57, Mikołaj Ulanicki 84 - Kacper Belica 29 (k)