Czytających: 1696

Świdnica: III liga piłkarska: Wygrana z Higieną

Niedziela, 25 października 2015, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica pokonali Foto–Higienę Gać 1–0. Gola zdobył niezawodny Tarnov.

Trzy poprzednie sezony Polonia/Stal nie potrafiła pokonać Foto-Higieny.

Już w 5. minucie goście byli blisko zdobycia gola, ale Orzechowski spudłował. W odpowiedzi Tarnov uderzył na bramkę gości, lecz Wolfinger pewnie wybronił to uderzenie. W 20. minucie meczu zakotłowało się pod bramką rywala, lecz strzał Kukli został zablokowany. Po kilku minutach w roli głównej wystąpił Stitou, który kapitalną interwencją uratował nasz zespół od utraty gola. W 28. minucie Kukla pomylił się o centymetry. 10 minut później Szuba uderzył bardzo mocno z dystansu. Piłka trafiła w poprzeczkę, dopadł do niej Tarnov i wyprowadził Polonistów na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy Wejerowski spróbował strzału z dalszej odległości i pomylił się nieznacznie.
W 56. minucie nasi powinni prowadzić już 2-0, ale Jaros przegrał z Wolfingerem w sytuacji sam na sam. Po chwili nieznacznie pomylił się Tobiasz. W 63. minucie Tarnov ponownie zatrudnił Wolfingera, który odbił strzał przed siebie. Do futbolówki doszedł Szuba, lecz znów znakomicie spisał się Wolfinger. Po paru minutach Tarnov pomylił się nieznacznie po strzale z rzutu wolnego. Kolejne minuty to kolejne okazje miejscowych, lecz na ich drodze stawał dobrze dysponowany Wolfinger. Bramkarz gości wybronił uderzenia Jarosa i Truszczyńskiego.

Polonia-Stal Świdnica – Foto-Higiena Gać 1:0 (1:0)

Polonia-Stal: Stitou, Ciuba, Salamon, Truszczyński, Luber, Morawski, Szuba (82′ Kohut), Tobiasz (73′ Borowy), Jaros, Kukla (61′ Ł. Kot), Tarnov (86′ Sudoł)