Czytających: 1338

Świdnica: III liga piłkarska: Wygrana ze Żmigrodem

Niedziela, 24 kwietnia 2016, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica po ubiegłotygodniowej wygranej nad Górnikiem Wałbrzych, tym razem pokonali przed własną publicznością Piasta Żmigród 2–0.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla świdniczan, bowiem już w 5. minucie Filipczak dośrodkował w pole karne, Borowy zgrał do Sowy, a ten zdobył gola. W 12. minucie Stitou pewnie wyłapał strzał Fedyny. Dwie minuty później po stałym fragmencie gry piłka o centymetry minęła świątynię golkipera ze Świdnicy. W odpowiedzi Filipczak zagrał do Szczygła, ale ten w ostatniej chwili został zablokowany. W 36. minucie piłka po uderzeniu Sołtyńskiego trafiła w poprzeczkę.

Początek drugiej odsłony był podobny do początku meczu. Świdniczanie zaatakowali, ale strzał Filipczaka obronił Bilakiewicz. Po chwili Borowy sprawdził czujność bramkarza gości, lecz ten znowu był górą. W 72. minucie Szczygieł został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Sudoł. Uderzył mocno, ale piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Dwie minuty później w znakomitej okazji znalazł się Wargin, ale tym razem piłka po jego strzale obiła słupek. W 77. minucie Kukla spudłował z 8 metrów. Wreszcie świdniczanie dopięli swego i w 90. minucie Szczygieł wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu.

Polonia/Stal Świdnica – Piast Żmigród 2-0 (1-0)

Polonia-Stal: Stitou, Marszałek, Sudoł, Salamon (60’ Kukla), Pawlak, Sowa, Borowy, Szczygieł, Filipczak (90’ Gładysz), Wargin, Jaros