Czytających: 1649

Żmigród: III liga piłkarska: Żmigród nas pobił

Niedziela, 27 września 2015, 15:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 15:00
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica doznali wysokiej porażki w Żmigrodzie z miejscowym Piastem. Gospodarze wygrali 5–2.

Polonia/Stal mogła bardzo szybko wyjść na prowadzenie, lecz po podaniu Szuby nieznacznie pomylił się Jaros. Trzy minuty później Tarnov uderzył celnie, ale dobrze obronił ten strzał Bilakiewicz. W 17. minucie groźnie zrobiło się pod naszą bramką, ale na szczęście uderzenie gracza Piasta było niecelne. W 23. minucie Fedyna z bliskiej odległości pokonał Stitou. Pod koniec pierwszej części przebudził się Tarnov, jednak jego próbę zdołał wybronić Bilakiewicz. Tymczasem w 42. minucie gola zdobył Piast, a stało się to za sprawą Zagórskiego, który skutecznie wykonał rzut wolny. W doliczonym czasie gry pierwszej części arbiter podyktował jedenastkę za faul Salamona i Fedyna pewnie skorzystał z takiego prezentu.

W 49. minucie wreszcie składną akcję przeprowadzili nasi. Truszczyński zagrał do Borowego, a ten zmniejszył rozmiary porażki. Po kilku minutach gola kontaktowego zdobył Jaros i Polonia/Stal wróciła do gry. Niestety, ale to było wszystko na co było stać tego dnia Polonistów. Piast przetrzymał napór świdniczan i zadał decydujące ciosy. Najpierw w 68. minucie Mazurek ośmieszył naszą obronę i zdobył gola, a wynik meczu ustalił w 74. minucie ponownie Mazurek. Jeszcze odnotować należy gola Tarnova, który jednak nie został uznany z powodu spalonego.

Piast Żmigród – Polonia/Stal Świdnica 5-2 (3-0)

Skład Polonii-Stali: Stitou, Ciuba, Marszałek, Salamon, Truszczyński, Borowy, Szuba (81’ Mazanek), Gładysz (56’Ł.Kot), Jaros, Skrypak (56’ Sowa), Tarnov