Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: III Memoriał Zbigniewa Klimka za nami

Wtorek, 1 marca 2011, 13:59
Aktualizacja: 14:06
Autor: Sven
Wałbrzych: III Memoriał Zbigniewa Klimka za nami
Fot. Sven
3, 4, 6, 36, 206, 310 a nawet 1200 – to tylko niektóre liczby opisujące bieg sztafetowy, który odbył się w sobotę na Podzamczu. Na zawodach nie zabrakło oczywiście lekkoatletów świdnickiego Hermesa.

W ostatnią sobotę lutego odbył się III Memoriałowy Bieg Sztafetowy im. Zbigniewa Klimka. W imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe „Dęby Wałbrzych” wzięło udział sześć zespołów z Bielawy, Strzegomia, Świebodzic, Świdnicy oraz dwa z Wałbrzycha.

Zespoły muszą być sześcioosobowe, a suma ich wieku musi być równa lub większa od liczby 206. To takie nawiązanie do 2006 roku, w którym zmarł Zbigniew Klimek. W tym roku najstarsza drużyna „Mieszana Dolny Śląsk” liczyła w sumie 310 lat, najstarszym zawodnikiem Czesław Marciak - 82 lata, najmłodsi byli w wieku gimnazjalnym.

Przypomnijmy, że Zbigniew Klimek był znaną postacią w środowisku biegaczy. – Zbyszek grał w piłkę nożną w Zagłębiu Wałbrzych. W latach osiemdziesiątych, po zakończeniu gry w piłkę zaczął pracować w kopalni. Brakowało mu jednak sportu. Zaczął biegać. Mieszkaliśmy na Podzamczu, wiec szybko nawiązał kontakt z miejscowym klubem biegacza. Potem niestety zachorował. Zmarł w 2006 roku. Trasa pierwszego biegu, w rocznicę śmierci męża, prowadziła z Podzamcza, przez Szczawno – Zdrój na cmentarz przy Żeromskiego. Tam, na grobie Zbyszka uczestnicy złożyli kwiaty. To było bardzo wzruszające – opowiadała Irena Klimek.

Od trzech lat rozgrywany jest bieg sztafetowy, każdy uczestnik ma do pokonania 1200 metrów wokół budynku SM „Podzamcze”. W tym roku zwyciężył zespół SRS Dęby Wałbrzych.

Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:
1. SRS Dęby Wałbrzych I
2. Hermes Świdnica
3. Team „Klimusia”
4. SRS Dęby Wałbrzych II
5. Jedlińskie Towarzystwo Sportowo – Turystyczne
6. Mieszana Dolny Śląsk

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group