Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III miejsce świdnickich policjantów

Czwartek, 20 czerwca 2019, 12:17
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 10:04
Autor: red
Świdnica: III miejsce świdnickich policjantów
Fot. KPP Świdnica
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zagrali w miniony piątek w V Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej, który odbył się w Jaworze. Nasi funkcjonariusze dotarli do finału, w którym zajęli III miejsce. W trakcie zawodów zorganizowana została także zbiórka na leczenie 1,5 rocznego chłopca cierpiącego na niewydolność nerek. Zebranych zostało łącznie ponad 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Jawora systematycznie włączają się w pomoc chorym i potrzebującym dzieciom dlatego po raz kolejny zaprosili do wspólnego działania swoich kolegów z całego Dolnego Śląska, a także gościnnie reprezentację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do boju nie tylko o zwycięstwo na murawie, lecz również o wsparcie ciężko chorego Alanka Hubisz stanęły oprócz WSPol drużyny reprezentujące CBŚP z Jeleniej Góry, Wydział Kryminalny KWP we Wrocławiu, Oddziały Prewencji Policji we Wrocławiu, Komendy Miejskie Policji w Wałbrzychu, Legnicy, Jeleniej Górze i Wrocławiu oraz Komendy Powiatowe Policji ze Świdnicy, Kamiennej Góry, Oleśnicy, Trzebnicy, Środy Śl., Oławy, Strzelina, Ząbkowic Śl., Zgorzelca, Złotoryi, Lwówka Śl. i oczywiście Jawora. Łącznie 200 zawodników.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. I miejsce w zawodach wywalczyli policjanci z KMP w Wałbrzychu pokonując w finale drużynę Techników Kryminalistyki z KMP we Wrocławiu. III miejsce na podium zajęli funkcjonariusze z KPP w Świdnicy. Dodatkowo wyróżniono pucharami oraz nagrodami piłkarzy i zespoły w 14 kategoriach indywidualnych.

Warto podkreślić, że wszyscy tego dnia grali w jednej drużynie, której celem była pomoc choremu chłopcu. Dlatego po turnieju przystąpiono do zakupu cegiełek i licytacji prowadzonych przez członków stowarzyszenia „Damy radę”. Funkcjonariusze i zaproszeni goście otworzyli nie tylko swoje serca, lecz również portfele, bowiem zebrano na miejscu kwotę aż 30120,23 złotych, która zostanie przeznaczona na leczenie Alanka Hubisza.

Chociaż V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej „Policja – Dzieciom” przeszedł do historii, funkcjonariusze z Jawora deklarują kontynuowanie tej szczytnej inicjatywy. Kierując się dewizą „Gramy – Pomagamy” zapewniają, że za rok spotkają się w jeszcze większym gronie podczas VI Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej, pragnąc pomóc kolejnej osobie, która będzie potrzebowała wsparcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group